Yaş Mama Önemi

Cansumuezza

Burda yaş mamanin gereğini söyledikçe hala kedisine ayda 2-3 kez yaş mama veren yaş mamayı kötü bir şey olarak goren arkadaşlar var. Anlatıyoruz kilo alir dişleri çürür gibi kulaktan dolma şeylerle devam ediyorlar. Yaş mama sıvı alımını destekleyerek kedinizin uriner sistem sağlığını korur arkadaşlar. Her ne kadar su içselerde kuru mamanın sebep olduğu su kaybını ictikleri su miktarı karşılamaz.siz sürekli kuru beslendiğinizi düşünün içiniz kururdu resmen değil mi onlarada aynı şey oluyor. Her neyse Royal canine bir konuda mesaj atmıştım ve onlar önerdikleri kuru mamanin yanında yaş mama vermemide söylemiş üriner sağlık için.bize inanmayan arkadaşlar belki gözlerinde büyüttükleri markalardan duyunca inanırlar diye atıyorum. Saglicakla kalın :D

16 CEVAP

ferhat05

Bizim bahçede yaşayan kedimiz daha bugün balık kafası yemiş komşunun koyduğu poşetten. Her hün yemek artıkları yiyor durduramıyoruz. Vazgeçsin diye yaş mama ve ödül maması da veriyoruz ama yok yine gidip yiyor. Kuru mama zaten veriyoruz ama olmuyor. Mama saatleri var fakat düzensiz bir şekilde komşunun koyduğu etlerden, yemek artıklarından yiyor. Bizimkini kovun diyoruz, vermeyin. Onlar da pek umursamıyor ve durduramıyor. Çok obur ve hırçın. Paşa tam bi Paşa..