Yaş Mama Önemi

Cansumuezza

Burda yaş mamanin gereğini söyledikçe hala kedisine ayda 2-3 kez yaş mama veren yaş mamayı kötü bir şey olarak goren arkadaşlar var. Anlatıyoruz kilo alir dişleri çürür gibi kulaktan dolma şeylerle devam ediyorlar. Yaş mama sıvı alımını destekleyerek kedinizin uriner sistem sağlığını korur arkadaşlar. Her ne kadar su içselerde kuru mamanın sebep olduğu su kaybını ictikleri su miktarı karşılamaz.siz sürekli kuru beslendiğinizi düşünün içiniz kururdu resmen değil mi onlarada aynı şey oluyor. Her neyse Royal canine bir konuda mesaj atmıştım ve onlar önerdikleri kuru mamanin yanında yaş mama vermemide söylemiş üriner sağlık için.bize inanmayan arkadaşlar belki gözlerinde büyüttükleri markalardan duyunca inanırlar diye atıyorum. Saglicakla kalın :D

16 CEVAP

Ares87

Ben haftalık liste yaptım ek gıda listesi yaş mama yoğurt kefir ciğer yumurta olarak günlere böldüm onlar karnını doyurmadan ben yiyemiyorum elimden geldiğince en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum onlar bana Allahın lutfü bana emanet onlar bugün fazla duygusalım sanırım

gulyesilyurt

Ondan korkan diş bakımını yapabilir, yaş mama yememelerinin diş çurumesinden daha çok zararı var zaten :D

Cansumuezza

Biz diş bakimida yapmıyoruz valla benimki parçalar beni ne fircalamasi :D

Pusoo

Bizede dıyorlar yas mama vermeyın kuru mamayı bırakır dıye ama benım bebegımde ıkısınıde guzelce yıyor hatta evde bıle yapıyorum ona yas mama severek ıkısınıde yıyor ve topalak bısey oldu

Cansumuezza

İkisinide dengeli bir şekilde yemeliler valla yil oldu bilmem kaç hala yaş mamaya zehir gözüyle bakanlar var

BalliBadem

Çok güzel yazmışsınız zaten adı üstünde mama biri kuru biri yaş
Yaş mamayı ödül yemi gibi kullanmaları aşırı mantıksız

Gogohera

Benim dişi kedim de üriner sistem problemi yaşadı.veterinere haftada 2 paket yaş mama verdiğimi söyledim çok yaş mama veriyorsun dedi.sıvı alımıda iyi durumdaydı aslında.şuan ilaçlarını rahat vermek için her gün az az yaş mama veriyorum,iyileştikten sonra da diyetini buna çevireceğim 1 paketi üçe bölüp haftada 6 gün yaş mama vereceğim sulandırıp.uriner sistem probleri yeterli sıvı alımında da ortaya çıkabiliyor ne yazık ki genetik faktörler vs.umarım hepsi çok sağlıklı olur

Gogohera

Sebilin yarısını doldurulduğumda 1lt kadar suyu 5 gün içinde bitiren bir kedi + her gün musluktan içtiği sular yaş mama vs yine de böyle bir problem yaşadık

Cansumuezza

Tabiki de olabilir ama insanların çoğu kendi elleriyle yapip sonra birde bu sorun için kuru mama arayışına giriyorlar insanin akliyla dalga geciliyor sanki, farkında değiller :) gecmis olsun bu arada

Cansumuezza

@alara evet bizde çok seviyoruz o çorbayı :)

Oske22

Bende yapamiyorum diş bakimi. Sorun olur mu ileride bilmiyorum ¿

BalliBadem

Gogohera, geçmiş olsun
Zaten bu dediklerimiz üriner hastalıklardan %100 koruyamaz ama büyük ölçüde önler

Alaracatlover

Ben iyi bir mamadı olduğundan (kendisi yavru) Miamorun kedi çorbasını kullanıyorum veya şekersiz vermeye çalışıyorum. Not: Yaş mama diş çürümesi yapmaz, ŞEKER yapar.)

Cansumuezza

guncel. Hazır siteye uğramışken bunuda okutturayım daha fazla insana :D

Zeynepulku

Kuru manalara hic guvenmiyorum. En kısa surede kurtulmaya çalışıyorum. :/ 2 günde bir evde yaptığım yas mama ve kefir kemik suyu veriyorum kedime. Dişlerini her gün fircaliyorum problk yaşamıyoruz. Fakat hazır yas manalara da güvenmiyorum evde yapilan en güzeli 🙌