Aşılar

zbuse

Sizce aşılar ne kadar gerekli?

7 CEVAP

Kedimiriltisi

Ic dis parazit ve karma yaptirilsa yeterli.

mishathecat

İç parazit ve karma en önemlisi bence. Ben dış parazitin senede 2 en fazla 3 kez yapılması taraftarıyım eğer dış parazite sebep olacak etkenler yoksa. Kuduz kiracıysanız ya da yolculuk yapacaksanız çok önemli resmi yerler ilk başta kuduz aşısı var mı diye bakıyor yoksa kedinizi alabiliyorlar. Lösemi çoğu kişi gereksiz olarak görüyor ama ben lösemi olan kedilerin iyileşemediğini okuduğumda önlem amaçlı yaptırdım. Onun dışında mantar var birde, o da çok önemli mi bilmiyorum ama kedi bakan arkadaşlarım yaptırmamı önerdi bende yaptırdım

Anonymus552223

Kuduzu omrunde bir kez yaptirin. Dis parazit pirelenmedikce gerekli degil bence

Oske22

Çok gerekli. Özellikle ic parazitler. Hem size hem kediye zarar

Oske22

Karma da çok önemli. Bu ikisi en önemli olan

Ares87

Çok aşırı

zbuse

İç dış parazitlerini aksatmam ama kuduz gibi aşıların önemi olup olmadığını merak ediyorum