Kediyi Alaturka Tuvalete Alıştırmak

NSukun

Kedisini alaturka tuvalete alistiran ya da deneyip başarısız olan var mı? Evde kullanmadığımız alaturka tuvalet vardı oraya alıştırmak istiyorum artık kum kullanmak istemiyorum

21 CEVAP

Duyguozr

Merhabalar, ben de alaturka tuvalete kedimi alıştırmak istiyorum çünkü klozete alistirmanin duruş vs açısından zararli oldugunu okudum. Merak ettim siz basarabildiniz mi durumlar nasıl kedinizin tuvalet alışkanlığı konusunda?

Fistik23

Benim kedim klozet kapağı açık
unutulunca bile girip ordan su içiyor nasıl tuvalete alıştırıyorlar güveniyorlar bilmiyorum benim kedim çok meraklı :)

Sezgek

Aparatlar var ama kendinizde yapabilirsiniz önce kum koyuyorsunuz tuvaletin üstüne sonra yavaş yavaş ortayı açık bırakarak kumu almaya başlıyorsunuz sonradan tamamen kaldırıyorsunuz ama ben hiç tavsiye etmem idrar ve dışkı en çabuk bakteri üreten şeylerden sürekli evdeyim temizlerim demişsiniz ben bunun çok da mümkün olabileceğini düşünmüyorum en basiti siz uyurken yaparsa temizleyemezsiniz dolayısyla hem sizin hem de kedinizin sağlığı açısından çok da iyi bir şey değil ikincisi de kedinizin karakteri çok önemli mesela benim kedim gibi obsesif derecede temizse psikolojisini rahatsız edebilir benim kızım mesela kakasını koku gelmediğinden emin olasıya kadar örter bazen ben koku duymadığım halde o geri döner tekrar örter eğer bu tarz bir kediyse yaptığı kakayı çişi örtmediği için strese de girebilir

Catmom777

Başarabilirseniz cok iyi olur sonra nasil alistirdiginizi paylasirsaniz çok mutlu ederseniz beni

Nazzzz011

Idrar ve dışkısını kontrol edebilecek şekilde ayarlarsanız neden olmasın alışır

NSukun

Alaturka tuvalete alıştırma deneme sonucum olumsuz gitti bir iki hafta denedim dışı kedim alışmak üzereydi aslında ama erkek olan reddetti biri reddedince kum kaplarını kaldiramadim dolayısıyla sanırım burada bazı arkadaşların da bahsettiği gibi kedinin karakteriyle ilgili bizim oğlan kakasını çok iyi kapatmazsa rahat edemiyor hatta kızın kapatmadigi kakalari bile gidip kapatıyor. Alıştırmaya calistigim dönemde uyguladigim yöntemi anlatayım uygulamak isteyen uygulasin öncelikle tuvaletin gider kısmını plastik bı kapakla yapıştırdım poşet falan da basabilirsiniz içine düşmeyecek şekilde sonra tuvaletin çukur kısmına pelet döktüm hedefim günden güne peleti azaltıp boş birakmakti dişi kedin kısmen alıştı ara sıra gidip yapıyor ama dediğim gibi erkek alışmadi denemek isteyen bu yöntemi uygulayabilir