Kediyi Alaturka Tuvalete Alıştırmak

NSukun

Kedisini alaturka tuvalete alistiran ya da deneyip başarısız olan var mı? Evde kullanmadığımız alaturka tuvalet vardı oraya alıştırmak istiyorum artık kum kullanmak istemiyorum

21 CEVAP

BalliBadem

Kedinizin kum ve idrarını kontrol edemiyeceksiniz o yüzden önermem kanlı idrar yapsa yada dışkı bilemezsiniz yada iş işten geçince fark edersiniz

Anonymus552223

Alaturkaya yapiyordu bizimki tekken. Ondan baska kullanan yoktu. Ortaya cisini kenara taşa da kakasini yapiyodu. Aslinda alistirmadim kendi alisti ve oyle tercih etti. Suan hala o tuvaleti acsam yapar. Gider kokularina yapmayi seviyo. Bazen lavaboya da işiyordu:D titiz hanimlar beni sopayla kovalicak

NSukun

Zaten tuvaletin deliğini tam olarak açık birakmicam idrarını falan görebilirim sonuçta beyaz mermer hem kendi rahatım için düşünmüyorum onların sağlığı için düşünüyorum kedimin biri sesli nefes alıyor korkuyorum hem kum parasını ekleyip daha kaliteli bı mamaya geçmek istiyorum kimse sokaktan kaç kedi kurtarıp kaç defa bok kusmuk temizlediğimi bilmiyor bilipbilmeden kendi rahatin falan demezseniz sevinirim bugüne kadar temizledim bundan sonra da temizledim gerekirse altı üstü bir fikir istedim

NSukun

Düzgün fikir vermeye çalışanlara teşekkür ederim bu arada

ZehraBulutt

Çağla seni domestosla kovalıcam ha :))

PsLuna

Kokar bence başa çıkabileceğini pek sanmıyorum. Yani sürekli yapar yapmaz arkasından hemen alamazsınız ki. Kokuyu da geçtim açıkta kalması mikrop bakteri türemesi açısından vs herkes için zararlı olur. İçgüdüsel olarak sürekli kapatmaya çalışır etrafında gezer durur

Aysenmstura

Bence hijyenik değil ve doğalarıyla bu kadar da oynamaya gerek yok insan değiller sonuçta

Cansumuezza

Gerek yok sirf kendi rahatlığımiz için hayvanları bu kadar zora sokmaya gerek yok arkadaşlar. Kedim olsun tüy dönmesin kedim olsun kuma yapmasın.Baska? Biraz empati lütfen .

NSukun

Zaten gider kapağına delikli Plastik bı parcayi silikonla yapıştırdım ağzı tamamen açık olsa ellerini sokarlar diye sadece su gideri olmasiicin delikler açtım icune pelet döktüm pelet bitince boş bırakacam bakalım yaparlarsa çok iyi olacak benim için

NSukun

Sürekli evdeyim kuma yaparken bile yaptıklarını gördüğüm anda alıp atıyorum günde iki üç defa kum temizliyorim yani sorun olmaz benim icin

Kuzucansu44

Alaturka tuvalete değil ama klozete alıştırmaya çalışmıştım. Benim şapşik içine düşmüştü klozetin. Sonra deliğe filan düşer diye alaturkaya alıştırmaya cesaret edemedim. Kuma devam:)

ZehraBulutt

Pelet kuma geçerseniz kedinizin sesli nefes alma problemi geçecektir.

NSukun

Pelete geçtim zaten bir buçuk ay oldu eğer alismazlarsapeletle ddvam edecem peletin de tozu oluyortabii ki daha doğal ama tozmayanlari da çok pahalı Ocak batırır 3kedi var evde :))

ZehraBulutt

Aynen topaklanan peletler çok pahalı, ben de toz haline gelenlerden kullanıyorum. Gene de bentonitle kıyaslanmaz peletteki toz.

Anonymus552223

İlk anda kokuyo ama aninda alip atinca sıkınti olmuyo. Tabi surekli evde yasayan biri olmalisiniz. Kaldi ki yetiskin kedilerin tuvalete cikma saatleri duzenli oluyor.