Lösemi Aşısı

alabalik32

Kedim 22 Şubat doğumlu. Bugün karma aşının tekrarı vardı. 15 gün sonra lösemi veya kuduz aşısı yapalım dediler. Veterinerin yönlendirmesine göre yaptiriyorum aşılarını sizce erken mi ?

11 CEVAP

tuanatuti

bizim hekimimizde kuduz aşısını yapmak istedi ben 6 aydan sonra yaptırmayı düşünüyorum bu aralar çok sık aşı oluyor 5 mart doğumlu lösemi içinde çok gerekli değil diyorlar ama biz yaptırdık

tuanatuti

kuduzu şimdi yaptırma bence bir 6 aylık olsun öyle yaptır

Ares87

Lösemi aşısı için kafalar oldukça karışık kimi yaptır diyoe kimi yaptırma ben yaptırmadım kuduz aşısı yaptırdım dış parazit çok sık yaptırmak istemiyorum iç Parazit karma yaptırıyorum

Nazzzz011

Bizimki 17 şubat doğumlu lösemi aşısı olacak ama kuduz daha değil

Lösemi gerekli gorulmuyor. Ben yine de yaptirmistim ama yaptirmayadabilirsiniz. Kuduzu 1 kere yaptirin mutlaka.

Anonymus552223

Ikisinin de acelesi yok ozellikle kuduzu 6 aydan once yaptirmayin

Oske22

Aşı zehirlenmesi çıktı son zamanlarda burda birkaç kez gördüm. İlk öncelik karma ve parazit olsun. Diğerlerini biraz kendini toplayıp buyuyence yaptırırsiniz

NSukun

Kuduz asisini biraz daha geç yaptırabilirsiniz hatta seyehate falan cikmiyorsaniz dışarda gezmiyorsa yaptirmasaniz da olur hepsi tam olsun istiyorsanız en son kuduz yaptırın benim kedim 6-7 aylık civarıydı kuduz yapıldığında olumsuz etkisi olmadı küçüklere bazen ağır geliyormuş

NSukun

Lösemi gerekli görülmüyor diyen arkadaşlara kanmayın bence asi asidir ben doğuda yasiyorum burda lösemi aşısı bulamadım o yüzden yaptırmadım bir yasindan sonra da tavsiye etmiyoruz defi veteriner neden bilmiyorum. Bence yaşına gelmeden yaptırın ama öyle aceleetmenize gerek yok bir ay falan bekleseniz de olur sonuçta başka bir tedavisi olmayan bir hastalık niye riske atacaksınız ki durduk yere

alabalik32

Nerdeyse 15 20 gunde bir asi oluyor. Bende taraftar degilim ama bir yandan da korkuyorum acaba yaptirsam mi diyorum. Oncelikle kuduz asisini yaptirayim degil mi

alabalik32

Karmalar yapildi dun bitti. Ic parazit dis parazit onlarda oldu. Bana gun veriyorlar. Telefonuma mesaj atiyorlar. Bu ara nerdeyse 15 20 gunde bir asi oldu. Kiyamiyorum icim cizliyor. Hepinize cok tsk ederim cevaplariniz icin. Losemiyi biraz geciktirip yaptirayim o zaman. 6 aylik oluncada kuduz asini yaptirayim.