Bebek Mamasi

Byzkara

3 aylık kedim için bu mamadan hazırlayıp versem bir zararı olur mu ? İçinde birsuru vitamin mineral var

15 CEVAP

ZehraBulutt

Etçil bir hayvana pirinç unu maması mı vereceksiniz gerçekten. Çağla'nın dediği gibi bu mama bebeklere bile verilmemeli, karbonhidrat ve şeker bombası sağlıksız bir şey bu. Bunun içindeki vitaminden ne olacak Allah aşkına, tavuk haşlayıp verin bari biyolojisine uygun bir gıda yesin hayvan. O mamasından alır zaten yeterli vitamini, gerekli olduğu durumda da kediler için üretilmiş vitamin takviyesi kullanılır.

Anonymus552223

Aynen şeker de var. Bu arada baktigim tam olarak buymus yine degistiriyom. Pirinc unu yani bu, ve saydigim maddeler var ultra islenmis urun, laktoz var seker var...evlerden irak cocuga cips ver daha iyi.

Anonymus552223

Ayrica bu mama bebeklere bile verilmemeli. Kliktag diye bir uygulama var icerik gosteren. Bebek mamalarina bakmistim tek tek bu icerik olarak bir suru olmamasi gereken madde kullanmis

Anonymus552223

Pardon benim icerigine baktigim arı mamanin pirinc unuymus. Pal yagi ve sodyum kazeinat iceriyo. Ama yine de laktozu sindiremez

Ares87

Ben bu tarz mamaları kendi çocuğuma bile vermedim vitamin olaylarına inanmıyorum kof şişmanlık bence

Byzkara

Öncelikle herpinize teşekkür ederim. Paşa benim sahiplendigim ilk kedim. Evde hazırlanan yaş manalara pirinç koyuldugunu bildigim için markette bunu görünce sormak istedim. Arastirmadan alıp hazırlayıp önüne koymadim tabiki. Bebek maması reyonundaydi bebeklere verildiği için sormak istedim. Tekrardan teşekkürler

Anonymus552223

Laktoz var icinde

Ebra_erdem

Bencede sindiremez içinde laktoz var ishal yapar kediler için süt tozu var onlardan alabilirsiniz zaten 3 aylikmis yavru mamasida yiyebilir

Ebra_erdem

Yavru mamasi derken kuru yavru kedi mamasi :D

BalliBadem

Ayrıca kedinize etli mama yaparken içine sebzeli bebek konservesinden aşırıya kaçmadan katabilirsiniz

anjelik123

Benim arkadaşım kedisini 45günlükken aldığı için aptamille desteklemişti onu kullanabilirsiniz

Alaracatlover

Kedi süt tozu kullanın yapısına daha uygun! :)

BalliBadem

Çok fazla pirinç, laktoz ve şeker içeriyor ayrıca kanola yağıda var bence bebeğiniz varsa onada vermeyi kesin kötü içerik

BalliBadem

Vitamin alması için kitten paste (yavru kedi maltı) yada yavru kedi süt tozu verebilirsiniz arada

Zukoo

Ben Bebelac Gold 1 numara kullanıyorum. Veterinerim de onayladı mama seçimini. Bence onu deneyebilirsiniz.