Kedilerim Eve Pisliyor

Badepia34

Lütfen bana yardımcı olun evin her köşesini incelemekte yoruldum. 2 kedim var evim 3+1 geniş ve ferah bir ev. Bade 4 yasında pia 1.5 yasında ama pianın ara ara eve pislemesi ile başlayan bu durum şimdi ıkısının ın sürekli yapmasına sebeb oldu. Stres ya da ilgisizlik desem aşırı boyutta değil ve artık yoruldum. Onlarla oynuyorum tuvaletlerini hep temizliyoruz ama artık iş boyutunu aştı????????

7 CEVAP

Cansumuezza

Kedilerinizi 1 gün birine emanet edin ve evi baştan aşağı temizleyin koku kalmasin kesinlikle yaptıkları yerlerede uzaklaştırıci sıkın

Anonymus552223

Bir kez bir yerde koku olunca devami geliyo kisirdonguye giriyolar. Cok cok iyi kokuyu cikartmaniz lazim camasir suyuyla silince daha cok yapiyolar. Sirke falan tavsiye ediliyor. Limon kokusundan da nefret ediyor kediler. Ozellikle yaptiklari birkac yer varsa limon falan sıkabilirsiniz

NSukun

Sirke Arap sabunu karbonati viledada karıştırıp silin kokuyu güzel cikariyor cep kokuyu sevmedikleri için bir daha oraya yapmıyorlar genelde işe yarar

TATA4242

Bu durum birşeyden rahatsız olduklarını gösterir.Dışkılama protesto aracıdır.Kumunun markasını değiştirmenizi ve kokulu kum kullanıyorsanız,kokusuz olana veya tam tersi şekilde yapmaya çalışın.Dışkıladıkları yerlere,lavanta veya biberiye gibi otları koyun veya yağlarını orada kullanın.Kum kabının yerini mutlaka değiştirin.Kızgınlık döneminde olup olnadığını veya hormon dengelerinin düzenini gözlemleyin.Yerde yuvarlanma gibi ve birbirlerine karşı hareketlerini inceleyin.Kısaca bu hareketler genel itibari ile piskolojik sebeplere dayanır.

TATA4242

Şahsen aynı durumu ben yaşadım,daha önce hekimlerin araştırma ve gözmlerini ataştırmıştım ama kedimin bunu yapacağı aklıma gelmedi.Uzun süredir pelet kum kullanıyordum ve belirli bir zaman sonra,kabından dışkı fırlatma,üstüne basıp gezme ve parke üzerine dışkılama gibi davranışları olmuştu.Pelet kumu protesto ettiğini düşünerek kumunu değiştirdim ve yazdıklarımıda uyguladım,daha sonra düzeldi.Psikolojik konuları küçümsemeyin(piskolojik yazmışım sjsjjs)yani en basitinden dışarıda dişi kedi görüp,bu tarz davranışlar sergileyen, erkek kediler mevcut ve bu kedilerin bazıları kısırlaştırılmış kediler.

TATA4242

Eğer halen düzelme görülmüyorsa sağlık kuruluşuna müracaat edin.

cuneytsahin

Benim kedim de halıda aynı yere işeyip duruyordu.Çamaşır suyuyla sildim daha fena işedi herhalde kokuyu tazelemek mü istiyor nedir.Halı yıkamaya verdim sonra gelince bir daha yapmadı.Ama temizlik şart yoksa devamlı yaparlar.Sidik yarışı oluyor 2 kedi olunca.