Lütfen Acil Yardım.

Alisyaa

Kedimin kızgınlığı 2,5 haftadır geçmiyor. Kısırlaştırıcam kızgınlıkta olduğu için kısırlaştıramıyorum. Ne yapacağımızı şaşırdık iyice. 10 dakika normalse 2 saat sadece bağırıyor. 10 aylık dişi...

10 CEVAP

sekerfare21

Tecrubeli bir veteriner bulun. Evet tavsiye edilmiyor ama uzun sureli kizginlik da hic iyi degil.

Ayseenur10

Veterinerizin verdiği o hap iyi bir hap değil. Kızgınlığı geçiştirmek için kullanılıyor ama sağlıklı değil araştırın bence kendiliğinden geçmesini bekleyin en sağlıklısı

NSukun

Kızgınlık dönemi her kedide farklı oluyor benim kedim 3 günle 14 gün arası farklı sürelerde kızgınlık geçirdi yapacak birşey yok bolbol sevin oynayın geçecektir eninde sonunda

TATA4242

KOT BAYOUN

İçeriği: Motherwort, Kediotu, Melisa, Nane, Yaban Sümbülü, Kekik, Tatlı Yonca, Alıç, Şerbetçiotu, Sarı Kantaron, Isırgan, Şakayık kökü

TATA4242

Bu ürün sakinleştirebilir deneyin derim,kliniklerden temin edebilirsiniz.Aylarca süren kızgınlık olur ise hekim onayı ile kısırlaştırma işlemi yapılabilir,aksi takdirde pyometra başlayabilir.

Drawhel

Normalmis benimkiside su an aynı durumda ameliyat olucaktı fakat kızgınlığı yüzünden olamadı veteriner hekimimiz bı hap verdi kızgınlığı için bugün yutturduk bide bı hafta sonra yutturacagiz sonra ameliyata alacaklar, oynayabildiginiz kadar çok oynayip yormaya bakın başka yapacaginiz bir şey yok şu anda maalesef

sekerfare21

Benimki kizimin kizginligi da boyleydi. Bugun kisirlastirabildim ancak. Kizginlik belirtisi gostermiyordu ama 1.5 ay onceki kizginliginin etksinin devam ettigini soyledi veteriner. Kisacasi kizginliktayken kisirlasmis oldu. Sisme yaptigi icin daha zorlu gecmis ameliyati ama simdilik durumu iyi. Sehrinizdeki iyi bir veterinerle konusun. Kizginliktayken ameliyat yapilamaz diye bir sey yok. Kizginliktayken ameliyat zor oluyor ve risk biraz daha artiyor sadece. Bence kisirlastirin bu sekilde, Aralik’tan beri kisirlastirmak istiyordum. Bu surecte 2 kere kacti hamile kaldi cocuk dogurdu ve buyuttu. Kizginliktayken kisirlastirmayi tercih ederdim ki en sonunda yine oyle oldu.

Alisyaa

Martın sonlarına doğru bi kızgınlık geçirdi bu 3 gün sürdü normale döndü ama bu sefer inanılmaz bir şey. Oynuyorum ama çok fazla fayda etmiyor. 2-3 veterinerle görüştüm hiç biri önermedi şu an kısırlaşmasını benimde pek içimden gelmiyor açıkcası. İnternette gördüğüm her şeyi denedim artık çaresizlik çekiyorum kızımla birlikte....

Alisyaa

Her yere çişini yapmaya başladı bunun önünü nasıl alıcam bilmiyorum tuvaleti temiz olduğu halde böyle yapıyor..

judgement

üreme dönemine özel birşey diye biliyorum