2.Kedi

Petloverrrr

Merhabalar kedim 9 aylık oldu. Yeni bi kedi daha sahiplenmek istiyorum. Şuan ki kedimi 30 günlükken sokaktan sahiplenmiştim ve diğer hayvanlarla şuana kadar hiç temas kurmadı. 2.kediye nasıl davranıcağını kestiremiyorum. Beni çok sahiplenen bi kedi. 2.kediyi sahiplensem ona zarar verir diye korkuyorum. Bi fikir verirseniz sevinirim.

1 CEVAP

Erogluekiin

Merhaba, Manuk benim ilk kedim bana çok düşkün ve hayatı boyunca hiç sokak görmemiş bir kediydi arada kuzenimin kedisi ile denk gelince çok fazla kavga ettikleri için korkuyordum. 2. Kediyi almak zorunda kaldım sokakta ölmek üzereydi ve her şey bir anda gelişti. 3 gün boyunca kavga ettiler ben geceleri korkup ayırıyordum zarar vermesinler diye ama bir gece unutmuşum uykuya dalmışım o sabah yakınlardı yani siz stres olmazsanız onlar yakınlaşır diye düşünüyorum bende öyle oldu. Ama ilk başlarda manuk çok stresliydi ve yeni kısırlaştırmıştım. Oyun oynamıyor sadece uyuyordu. Şu an çok iyi ikisi de manuk eskisi gibi uyuyor ve fotoğrafta gördüğünüz gibi tam bir abi kardeş oldular. Demem o ki eğer bakacak maddi gücünüz varsa (ben çok zorlaniyorum ama bir anda gelişti ve bırakamadım...) 2. Kediyi alın derim mümkünse zor durumda, engelli ya da barınak da bir kedi düşünün... Birbirlerini çok sevmeseler bile eninde sonunda alışırlar diye düşünüyorum kendi kedilerimden yola çıkarak. Ama bakabilir misiniz maddi olarak çok önemli bir sorun mutlaka iyice karar verin benim gibi olmayın:)))