Kedi Kısırlaştırma Sonrası Acayiplik

Ekremts57

Oğlum Mırmır dün kısırlaştırma operasyonu geçirdi 15 saat geçti kedim bu ana kadar rutin bir kısırlaştırma sonrası evreleri yaşarken bir kaç saat önce bir anda sağa sola delice koşmalar, tırmanmalar anlamadım ne olduğunu. Sakince sevdirirken birden başlıyor koşmaya. An itibari ile sol gözünü açarken biraz zorlanıyor sanırım kendisini kaybettiği sırada bir yere çarptı. Okuduğum yazılarda hiç rastalamadığım için korktuğum bir durum oldu. Sanki kendini yalamaya çekiniyor ve arka tadından kaçıyor gibi. (Başlarda kısırlaştırma konusuna olumsuz bakıyordum ama eksisini artısını düşündüm zaman olumlu düşünmeye başladım ve yaptırmaya karar verdim şimdi ise yanlış mı yaptım diyor insan ister istemez)

4 CEVAP

suleren

Benim kedim stresli olduğu zaman delicesine koşturuyor, belki de dikişleri varsa dikişlerini farkedip strese girmiş olabilir. Zor bi operasyon onlar için. Çok fazla da hareket etmemeleri gerek diye biliyorum, dikkat etmekte fayda var.

Ekremts57

Kedim ameliyat olduğu bölgeyi yalamaya cesaret edemiyor. Bir cesaretle bazen yalamaya çalışıyor o sırada kendi kendine tıslayor ve kaçıyor. Elimden geldiğince dikkat ediyorum ama hareketsiz tutmak çok zor

Oske22

Çok normal. Biraz stresli bi donem bu. Benimki ilk geldiğinde yuruyememesine rağmen sürünerek evi turladi. Siz dikkat edin yükseklere çıkıp falan atlamasin. Yarasiyla da oynamasın. Sorun olmaz. Sevin oni sadece ilgi gösterin. Erkek kedilerde daha kolay oluyormuş 1 gün gibi bir sürede iyilestigi söyleniyor merak etmeyin geçer

Anonymus552223

Koku degisik diye yalamiyordur. Kendi kokusunu tanimamis olup gobegini baska kedi bile zannediyor olabilir. Bir kac gune normale donecegini dusunuyorum. Karanlik ve kuytu yerlerde yatmayi seviyorlar yarali olduklari icin. O sekilde saklanabilecegi bir alan yapabilirsiniz