Öncelikle Merhaba :)

mertoloji44

Arkadaşlar günaydın. Bu sabah başıma gelen bir olayı size aktarmak istiyorum. Evde 2 tane kedim var. Siyam. Biri erkek diğeri dişi. Diş olan 2.5 yaşında erkek olan onun yavrusu o da hemen hemen 1 yaşına girdi. Sabah bi bağırma sesine uyandım. Bu erkek olan annesi ile çiftleşiyordu ben o sırada ayırdım sanıyorum ama emin değilim. Kısırlaştıracaktım fakat şu sıra durumum yoktu. Eğer çiftleştilerse doğacak yavrular hasta olur mu? Ya da direk bu şekilde kısırlaştırmaya götürebilir miyim?

10 CEVAP

Linsenpai

Evet çiftleşirlerse yavrular ölü veya sakat doğar. Birini kısırlaştırana kadar ayrı tutun kedileri.

Cansumuezza

1-2 sy bekleyin yavrulari olmazsada kesin olur zaten :Ddd hey Allahım ya,veterinere danışın kısa süre içinde. İkisinide kisirlastirin bu zamana kadar durmanız kötü olmuş zaten

Anonymus552223

Suan daha hamilelik bile olusmamistir canilik yok. Smerple yumurta kaynasma asamasinda rahme bile tutunmamistir. Sperme mi aciyacsksiniz hemen bugun veya yarin goturup kisirlastirin. Dogacak yavrular sakat olursa daha gunah degil mi? Zaten cins kedilerin hastaliklari oluyor bir de ayni geni tasiyanlar. Hic risle girmeyi

Cansumuezza

Ne alaka ne canisi ya iki ay beklese hamile degilsede hamile kalır zaten kedi

NSukun

Yavrular çok büyümeden dişi kisirlastirilabiliyor diye duymuştum veterinerinize danışın durumu aktarın

Anonymus552223

Bilemiyorum ama en yakin zaman yarini veya oburgunu gecmesin

mertoloji44

Çok Teşekkür Ederim :)))))

mertoloji44

Teşekkür ediyorum. Çiftleşmişlerse şuan elimden gelen bir şey yoktur değil mi?

Oske22

Evet yavrular küçükken kisirlastirma yapılıyor sorun olmuyor

mertoloji44

Teşekkür ederim yanıtlarınız için. En yakın zamanda kısırlaştırmaya götüreceğim. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz Fiyat yönünden de çok yüksek olmayan önerebileceğiniz bir yer var mı?