Yavru Kedimin Aşışı

patesi

merhaba, biliyoruz ki yavru kedilerin aşılanmaya başlanmasının zamanı 8 hafta. ancak benim yavrum o kadar hassas ki aşıyı kaldıramayabilir diye endişeleniyorum. çünkü eve geldiği 1 aydan beri ishali yeni geçti( bebek kedi mamasına geçtik ve bolca lapa, tavuk haşlaması verdik) iç dış parazitlerini oldu. ve haptan sonra 3 gün acayip bir şekilde ishali devam etti kaka yaptığını bile anlamadı evi batırdı(: bilmiyorum belki normal bir durumdur ancak ilk besleyişim olduğu için biraz endişeliyim. bunları anlatış sebebim de en ufak her şeye hasta olması. o yüzden sizce ne yapmayalım? karma aşıya gitmeli miyi?

8 CEVAP

NSukun

O kadar hassassa bekleyin ben katma aşısını 5-6 aylıkken yaptırmıştım sorun olmadı veteriner de geç kalmışsınız falan demedi önemli olan iç parazit zaten onu da bir şekilde yaptirmissin losemiyi bir yaşından sonra tavsiye etmiyorlarmis yalnız ona dikkat edin geç kalmayın yolculuk falan yapmadığınız sürece kuduz da yaptirmaniza gerek yok

Anonymus552223

Bekleyin kesinlikle. Cok agir bir aşi.

Anonymus552223

Ama dogru dozda ic parazit yaptirabilirsiniz o daha hafif. Ic parazit kilo almasini da engeller. Dogru doz diyorum cunku fazla ilac verip hayvani zehirleyen vetler gorduk bu sitede. Parazit asisi bile korkutur oldu

patesi

iç parazit yaptırdığımda 800 gramdı kedim ve çeyrek hap yutturduk neyseki kurtulduk ondan. şimdi ise 2-3 hafta geçti 1 kilogram yaklaşık kedim. sizce gelişmesi ya da kilosu iyi mi? hep boyuna veriyor(:

patesi

şu an 11 haftalık.

patesi

annesindan 3 hafta emdi, sonra annesi yavruları dövmeye başladı. 2 aylık olana kadar ise kedi sütüyle besledik.

patesi

biraz daha büyüsün toparlansın o zaman(: teşekkür ederim

Anonymus552223

2 aylik 1 kilosa iyi. Cok tombik olmasini beklemeyin zaten suan cok hareketlidir. Ama yine de hassas bir kediyse biraz daha bekleyin