Sahiplendirme

0zges122

Merhaba,
Kardeşimin arkadaşı yavru köpekleri doğurması sebebi ile yardım etmek amaçlı golden kirmasi bir köpek sahiplendi. Köpeğimiz 7 aylık oldu tuvalet eğitimi verdirirken çocuklara insanlara hayvanlara havladığini fark ettik. Ve çok fazla enerjik olduğu icin enerjisini de atamıyor. Annemde kardeşimde peşinden koşamiyor ilgilenemiyor. Etrafki herkesin şikayetleri arttı. İnsanlara korkuyor desek bu nasıl hayvan diyip duruyorlar. Ve şikayet edeceklerini söylüyorlar. O da mutsuz bizde mutsuzuz artık.Çok fazla üzülerek sahilendirme kararı alındı. Fakat önceden köpek bakmış ve eğitim almış biri olmalı ki bakamayacağını düşünüp sokaklara veya barınağa bırakılmamasını istiyoruz.
Yardım ederseniz çok sevinirim.

25 CEVAP

Oske22

Yok öyle bir dünya. Bir kere sahiplendiniz mi tüm sorumluluğu size aittir artık. Barınağa bırakmayın sakin orda yapamaz. Veterinere gittiniz mi hic? Asilarini yaptırdınız mi?
Köpek eğitmek kedileri eğitmek kadar zor değil ki demek ki bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz. Köpek işeme pedleri var ondan almanız lazım ve oraya bir sprey sıkıyorlar işemesi için. Zaten cok akıllılar alışıyorlar. Her oraya gittiğinde ödül maması falan verin. Günlük gezmeye çıkarmanız, onunla oyun oynamanız lazim enerjisini atmasi lazim. Top alin fırlatın pesinde koşsun yani.

0zges122

Koktuğu icin ve koşacak bir alan olmadığı icin bunu yapamıyoruz. Bahçe olsa veya koşacak boş bir alan bizde götürüp enerjisini atsın diye uğraşırdık emin olun

Oske22

Kopek sosyallesmedigi icin havliyordur belki de. Bebekliginden itibaren diğei hayvan ve insanlarla etkileşim halinde olunca cok sorun olmuyor.

MaxAndMe

7 aylık bir köpek hala bebek sayılır. Ki goldenlerin ruhu hep bebek. Sevinçten de ordan otaya koşup zıplıyor olabilir. Tuvalet eğitimi verdirirsen demişsiniz, sadece tuvalet için çıkarmayın, oynamadı gezmesi için de çıkarın. Biraz zaman tanıyın, hala küçük, ki goldenler eğitimi en kolay köpek cinslerinden biri.

0zges122

Havlamasını nasıl engelleriz çocuk ve bebeklere karşı ?

Oske22

Neden havladigini çözersiniz daha çok yardımcı olabiliriz bence

0zges122

Korkup savunmaya geçtiği için havlıyor

Oske22

Ödül mamasi alabilirsiniz yada sevdiği baska bir yemek. Başka insanların yanına gidince o insana verin yemeği köpeğe sakince versin sevsin onu sonra. Köpeğiniz ısırmaz diye düşünüyorum ? Bu şekilde alışacağıni düşünüyorum. Internette daha çok sey var google amcaya sorarsaniz daha faydalı olur.

Oske22

Aslında cok kolay kopek eğitimi. Kendiniz başa çıkamıyorsaniz kopek egiten yerler de var. Ama kendiniz yaparsınız bence. Sevgi her şeyi çözer. Sevin onu bolca ilgi gösterin. Bir de ödül maması olayini deneyin bir