Sahiplendirme

0zges122

Merhaba,
Kardeşimin arkadaşı yavru köpekleri doğurması sebebi ile yardım etmek amaçlı golden kirmasi bir köpek sahiplendi. Köpeğimiz 7 aylık oldu tuvalet eğitimi verdirirken çocuklara insanlara hayvanlara havladığini fark ettik. Ve çok fazla enerjik olduğu icin enerjisini de atamıyor. Annemde kardeşimde peşinden koşamiyor ilgilenemiyor. Etrafki herkesin şikayetleri arttı. İnsanlara korkuyor desek bu nasıl hayvan diyip duruyorlar. Ve şikayet edeceklerini söylüyorlar. O da mutsuz bizde mutsuzuz artık.Çok fazla üzülerek sahilendirme kararı alındı. Fakat önceden köpek bakmış ve eğitim almış biri olmalı ki bakamayacağını düşünüp sokaklara veya barınağa bırakılmamasını istiyoruz.
Yardım ederseniz çok sevinirim.

25 CEVAP

Anonymus552223

Uzulseydiniz sahiplendirmezdiniz. Dogurtmak icin mi aldiniz hayvani o kismi anlamadim. Sabir yok bir de kopek mi dogurtacaksiniz kisirlastirin bari hem biraz sakinlesir belki

Anonymus552223

Kopekleri dogurmasi icin yardim etmek amacli? Ne demek.

0zges122

Biz doğurtmadık. Biz sahiplendik

Anonymus552223

Kardesinizin arkadasi kendi kopegini ciftlestirmek icin alip sonra size verdi?

0zges122

Hayır yanlış ifade etmişim. Kopegini kisirlastirmayip çiftleştiren çok fazla insan var.
Biz sadece onlardan birine sahip çıktık. Herhangi bir çiftleştirme yapmadık. Yapmayız da insanlardan korkmasa kısırlaştiracaktikta.

Anonymus552223

Kopegin sonu barinak, oradan sokak oradan da ölüm olur soyleyeyim. Bence biraz daha caba sarfedin. Kardesiniz kostursun pesinden ne olacak.. kopek egitim videolari izleyin. Siz yavruyken aldiginiz halde sabredemiyorsaniz, baskalari arkasina bakmadan sokaga veya barinaga birakir ki barinak sokaktan beter zaten. Cesit cesit hastalik yuvasi ve omur boyu bakmiyorlar onlar da sokaga saliyor. Kaldi ki omur boyu baksalar da kafeste...

Anonymus552223

Tuvalet egitimini nasil verdiriyorsunuz mesela belki yanlis yaptiginiz biseyler var? Bu tarz seylerde sizin yanlislariniz sevep olur hayvanin korkak ve saldirgan olmasina

0zges122

Biliyoruz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Online eğitim vs her şey. Biz de barınağa bırakmak tabi ki istemeyiz asla.

0zges122

İnsan ve hayvan yokken dışarı da asla sorun olmuyor tuvaletini yapıyor. Ama insan ve hayvanları görünce yapmıyor havlıyor üstüne saldırıyor

Anonymus552223

Istemezseniz birakmayin, birakirsaniz da basina gelcekleri bilin ki goz gormeyince gonul katlanmasin. Ihtimal dahi verilmemeli birakma olayina ancak o zaman elinizden geleni gercekten yaparsiniz.

0zges122

İki aydir gösterdiğimiz çabayı bilseniz neden bu kararı aldığımızı anlardınız.

Anonymus552223

Ben bir hayvani sonu aci dolu ölumle bitmesi garanti olacak bir yola sokmayi anlayamam üzgünum. Barinaklar insanlarin hayvanlardan vazgecerken vicdanini rahatlattiklari yerdir sadece. Hic gidip baktiniz mi bilmiyorum. Yuzde 50 ihtimalle bile oraya dusecek olmasi benim uykularimi kacirtir. Duzgun birini bulmaniz iyi olur tabi ama siz bu kadar zorlandiysaniz baskasi da zorlanacak, aile degistirdigi icin stresi korkusu artacak.

Siyammm

Köpekle ilgilenemicekseniz niye aldınız . Zaten golden kırması enerjik olucağı belliydi eğitememişsiniz . O köpek yavruyken sosyalleştirilse havlamazdı elaleme yine bilinçsizce sahiplenilmiş , sahiplerinin hevesi yüzünden yine sahiplendiriliyor

Siyammm

Yeterince enerji arada bu davranışlar olmazdı

Siyammm

Atsa