Kedime Maltı Savaşla Yediriyorum.

dilaraxx

Kedime sürekli vermeye çalıştığım halde maltı yediremiyorum,mamasına karıştıyorum,kokluyor kokluyor ancak uzun bir süre geçince yiyor.Kesinlikle ağzına sürmüyor yoksa.3-4 gün önce 2 defa yumak gibi tüy kustu ,bir türlü yediremiyorum kısaca,ne yapmam gerekiyor?Kustukça strese girmeye başlıyorum

8 CEVAP

suleren

Merhaba, hangi markanın maltını kullanıyorsunuz acaba? Patisine sürebilirsiniz, rahatsız olup yalayacaktır.

Oske22

Malti değiştirin sevmemiştir onu yada patisine sürün yalayarak yer

suleren

Tadını beğenmemiş olabilir, beaphar ve gimcati öneririm kediler severek yiyorlar. Eğer hala yememeye devam ederse değiştirirsiniz.

Ayselgns

Kaç senedir bayılarak yediği maltı kedim son zamanlarda yememeye başladı değiştirdim markayı yine değişmedi sonuç. Patisine sürerek denedim duvarda gördüm maltı fırlatmış????

Kendi elimin üzerine sıkıyorum tüpü. Şimdi yemeye başladı :) Sizin kokunuz etkili olabilir. Biz de çok etkili oldu. Şimdi sorun yaşamıyoruz.

Gimpet markasının maltını öneririm genelde kediler o markanın ürünlerini bayılarak yiyor.

dilaraxx

Herkese teşekkürler,yazılanları uygulayacağım. Başta maltı değiştireceğim.

dilaraxx

Kusunca hemen veterinerime gittim,miamor diye bir marka verdi 15 grlık .1 tane ver kusmaya devam ederse 2 sini ver dedi.3 tane almıştım,ama yemiyor.

dilaraxx

teşekkürler gimcat alacağım sanırım daha önce duymuştum iyi olduğunu,daha önce verdiğim halde yemeyince vermeye devam etmedim,kusmaya başlayınca aceleyle onu aldım ,maltı değiştireceğim.