Kedim Emiyor?!

KediDuhan

Merhabalar ne olduğunu anlayamadığım için sizlere sorayım dedim, kedim ellerimi özellikle de yüzümü 3-4 gündür emiyor. İlk başta normal olarak sevgiden yapıyordur dedim ama daha sonradan elleriyle yüzümü yoğurması ve emme sesleri çıkartması işi garipleştirdi. Bilenler yardımcı olabilir mi?

3 CEVAP

Oske22

Küçük yaşta annesinden erken ayrildiysa oyle yapabiliyorlar. Büyük kediler de güven sevgi göstergesi olarak yapıyor bunu. Bebekken süt gelmesi icin annelerinin memesini yoğururlar bu hareket ordan geliyor

yusufsaygin2

@Oske22'nin de dediği gibi küçük yaşta annelerinden ayrılan kedilerde görülen davranış bozukluğu bu. Battaniye, elbise, el, koltuk emme gibi hareketler... Büyüdüğü zaman 'bu yönde' emme hareketini bırakacaktır.

Minimesi

Küçük yaşta annesinden ayrılınca olur ben kedimi sahiplendiğimde annesi ölmüştü 45günlüktü ondan benim kedimde hergün elimi emiyor ve 11aylık oldu hala emiyor.