Kedileri Sokağa Bırakmak Daha Mantıklı Değil Mi?

ayseozder

kedi sahiplenmek isteyen insanlar ciddi ciddi çok salak. böyleleri bir tek bana mı denk geldi? kiminle konuşsam mantıktan eser yok. biri görüldü atıyo kediyi ne zaman alacağını söylemiyo, diğeri kedi taşıma kutusu alıcam dedi 1 aydır haber yok. diğeri aldı ertesi gün annemin alerjisi varmış ya gel al dedi üstelik ayağına bekliyor ailem izin vermiyor çıkamam diye. üsluplarından da akıllı olmadıkları ve bir kedinin sorumluluğunu alamayacakları çok belli. benim aklıma sokağa bırakmak çok daha mantıklı gelmeye başladı. 3 aylıklar sokak kedisi anneleriyle beraber çok da araba geçmeyen bir yere bıraksam anneleri onlara nasıl hayatta kalmaları gerektiğini öğretmez mi? belli yerlere mama bırakmayı da düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz?

13 CEVAP

BalliBadem

Aynını bende yaşadım baya kez Çalı'da, ben büyütüp sitenin bahçesinde bakmaya devam edeceğim sabah akşam besleyeceğim, bakımını yapacağım ama sürekli sitenin bahçesinde gezdiriyorum alışsın diye siz düzenli dışarı çıkartmadıysanız artık dışarı salınmaz onlar

Siyammm

Bazı insanlar harbiden tuhaf bak gerçekten alerijisi olan çıkabilir fakat alerji diyenlerin%85 yalandır bence kedi bı kere parkeye sı*ıyor
Anne kediyi evden yolluyor . Bu ne lan senin çocuğun tuvaleti öğrenene kadar elli kere halı batırmıştır bu hayvan 1 günde öğreniyor. Birde annesinden habersiz almaya çalïşan ergen tayfasï var

sekerfare21

Alerji yalan oluyor. Yavru kediye bakmak kolay degil. Sahiplenenlerin neredeyse hicbiri bunun bilincinde degil. Biraz daha sabredin bence, elbet ciddi birileri cikiyor.

Anonymus552223

Sokakta dogmus olsalar ok de simdi hic korkmak be tehlike bilmiyorlar sacma sapan heryere girerler. Ama cok kotu bakacak insandan daha iyi tabi. Yine de biraz daha zorlayin iyi birilerini bulmak icin

Anonymus552223

Ha gerci sizin balkondan cikip kendileri kesfediyordu disarsini sanirim ev de bahceli? Oraya alistilarsa kalsinlar oyle uzaga birakirsaniz anne onlari birakip yine sizin eve gelir

Oske22

Bu yüzden kisirlastirma öneriyoruz beslediğimiz kedilere. Hamilelik ayrı dert sahiplendirme ayrı dert. Ayrıca o şekilde yazan insanlara da vermeyin kedileri yarin bir gün sokakta ölüsünü bulursunuz. Genelde küçükken alıp büyüyünce bırakırlar bu tarz kişiler. Ama sokakta asla yapamaz eve alışık kedi. Döverler onu, köpekler parçalar, aç kalır...

Kedimiriltisi

İlk kedi sahiplendirişimde acemiydim. Bir tane nedüğü belirsiz birine vermiştim. O kadar da ilgili gibi gözüküyordu ki şöyle hayvanseverim böyle. Arıyorum arıyorum açmıyor sonra en sonunda kedi öldü yazdı. Ben tabi çıldırdım. Diyor ki ne var insanlar ölüyor. Ulan ben sana verdiğimde sapasağlamdı o kedi. Sokakta gezsin diye salmış. Neyse sonraki sahiplendirmelerimde süslü laflara kanmayıp ince eleyip sık dokudum ve bir sorunla karşılaşmadım şimdilik.. Bu işler zor maalesef

Aysenmstura

Ben alerjinin yalan olduğunu sanmıyorum. Bizim kedimiz eve ilk geldiği gün 5 dk geçmeden benim gözlerim kan çanağına döndü ne olduğunu anlayamadım. Kedi alerjim olduğunu bilmiyordum çünkü hiç bi kediyle aynı evde durmamıştım. Daha sonra öksürük hapşırık nefes darlığı her şey çıktı. Gerçekten yaşamayan bilemez. ben doktora gittim alerji hapı yazdırdım bir kez içtim. Bir daha da içmeme gerek kalmadı. Sanırım bağışıklık kazandım alerjim kalmadı. 15 gün falan sürdü. Sadece ilk günden direkt alerjim varmış geri vereyim dememek lazım. Zamanla bağışıklık kazanan çok insan duydum ben.

Anonymus552223

Bi de annesi yine hamile kalip onlari birakir bence

ayseozder

kediler sürekli annelerinin peşinden sokağa çıkıp duruyorlar arabalardan kaçmayı da öğrendiler sonra tekrar balkona dönüyorlar. ama dediğiniz gibi annesinin hamile olma ihtimali var. biraz daha alışırlarsa biraz ötede ben bakacağım en azından içim rahat eder. anne kediyi de hamileyken buldum kısırlaştırma fırsatım yoktu

Anonymus552223

Bu sefer tekrar hamile kalmadan kisirlastirin bence. Yavrulariyla ilgilenmeye devam eder. Sadece 2 gun uzak tutun yavrulari

Plnozturk

Bende bahçemde bakiyorum kedilere. İki ay önce birini kısırlaştırabildim diğerleri doğum yaptı, anne onları ne zaman bırakır bilmiyorum ama en doğrusu kısırlaştırma. Etrafta bahçemde çok kedi var, hepsine orada bakmak sayı çoğaldıkça zorlaşıyor. Yavrulara yuva bulabilir miyim emin değilim, ne yapmalıyım sizce?

Anonymus552223

Yuva bulabildiginize bulun, kisirlastirabildiginizi kisirlastirin. Nufusu sabit tutmak cok onemli. Cogaldiklarinda sikayetler ve sefil olan kedi sayisi cok artiyor. Mama yetismiyor vs.