Balıklı Mama Ağız Kokusu

Edaturk

Merhaba kedim tavuklu mama ile besleniyordu kısırlaştırıldığı için geçen hafta somonlu kısırlaştırılmış mamaya geçiş yaptık ama son 2-3 gündür ciddi derecede bir ağız kokusu söz konusu kedimde. Zaten daha önceki sahibinin besleme bilinçsizliği sebebiyle ağız içi enfeksiyon rahatsızlığı vardı bizim minikte hala da geçmiş değil o zaman da çok koku durumu oluşmuştu balıklı mamaya geçiş yapınca daha da arttı Balıklı mamaların genelinde ağız kokusunda artışa sebebiyet verme durumu mu var acaba bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?

4 CEVAP

Gelyahron

3 kedim var. İkisi sağlıklı diğeri böbrek hastası, sağlıklı kedilerde ağız kokusu hiç Yok, böbrek hastası olan kedimde hem dış taşı vardı hemde ağız kokusu vardı. İhmal edemeyeceğiniz şeyler bunlar. Veterinere götürün

Gelyahron

Mamalar ağız kokusu yapmaz yapsa bile uzun sürmez, mide veya böbreklerde sorun olabilir. Veterinere gitseniz daha iyi olur

Oske22

Çok koku varsa dişlerde veya diğer arkadaşın dediği gibi midede sorun olabilir. veteriner bilir ancak bunu. Kedilerin ağzı normalde kokuyor zaten ağzı kokmayan kediyle karşılaşmadım. Ama çok kokuyorsa sıkıntı.

Oske22

Kedinizin agiz bakımını yapıyor musunuz?