Yanlış Mı Düşünüyorum? Kedi Beslenmesi

Erogluekiin

Merhabalar, iki kedim var artık resmi olarak lise öğrencisiyim:D ( 14 yaşındayım) kedilerin maddi şeyleri ile ben ilgileniyorum okul harçlıkları vs yemek paralarım her şeylerini yeterince hallettiğimi düşünüyorum. Açık konuşmak gerekirse mamaya yüksek bir para vermem pek olası değil yani beni zor duruma düşürür. Kurutulmuş et proteinin faydası yok tamam ama zararı var mı? Annem kedilerime et alıyor ben para harcamıyorum ben yeterince püre yapıp onun için yararlı sebzeleri katıp yediriyorum en azından etin ne olduğu nerden geldiği belli ve %100 et olduğu zamanlar da oluyor. Bu daha iyi değil mi? Ben kurutulmuş protein olan et oranı olmayan yani içinde gerçek et olmayan düşük yüzdeli ama ortalamaya göre diğer analizleri iyi olan bir mama alsam iyi olmaz mı kedilerim için? Bu mantıklıysa eğer ne önerirsiniz? Bonacibo kullanıyorum ama şey duydum tuz oranı %1 gecmemeliyken onda %2 ymiş ( öyle duydum) bu zarar verir kedilerime değil mi? Diğer analiz bakımından pro performance nasıl ne düşünüyorsunuz? Mystic nasıl? Ben mystic kullandım tek sorunum dışkı kokutmasıydı ama eğer bu mantığıma göre iyiyse et dışında içeriği tekrar alabilirim. Neler düşünüyorsunuz? Alta pro performance nin içeriğini bırakıyorum. ( Mystic çok konuşuldu burada bildiğinizi düşünüyorum) Teşekkür ederim.

20 CEVAP

SBKart2207

Mama konusunda değil ama gelir olarak bir önerim var eğer derslerin iyiyse bursluluk sınavina gir.kendinin çok iyi olduğunu düşünmuyorsan bile bir dene sınavı. Belki kazanırsın aylık olarak yatıyor paran liseyi bitirene kadar . Ben de kedilerimin ihtiyaclarini o parayla görmeye çalışıyorum. Herseyine yetmeyebiliyor ama ben galiba bütçemin üstünde mama kullaniyorum o yüzden olabilir :) soyliyeyim dedim kazanırsan daha rahat bakarsın kedilerine

SBKart2207

Umarım kazanırsınız aylık 290 TL şuan, seneden seneye biraz artiyolar , umarım kazanırsınız :)

hayvansever_

Fitmin alabiliyorsan harika olur oda içeriği güzel bir mama. Nd ondan bir tık iyidir ama fitmin de gayet güzel

hayvansever_

Felicia veya bonacibo gibi mamaları da bütçenin zorlamaması açısından kullana bilirsin. Bu mamalar da et oranı düşük olduğundan kendin ek et takviyesi yapabilirsin. Tavuk ciğeri/göğsü balık gibi

Erogluekiin

Hayvansever_ şu durumla alamam tabii ama bursu kazanırsam hemen sipariş edeceğim ;D

Minky, dediğim gibi içerikden anlamıyorum bana sadece tuz oranının fazla olduğu ve kullanımda böbrek rahatsızlığına yol açabilir denildi yoksa ben çok memnunum şu an onu kullanıyorum zaten. Peki ya mystic mi iyi bonacibo mu acaba