Kedi Biti

eslemkaya

Merhaba, bir hafta önce kedimi bitleri için ilaçlattım dozu fazla geldiği için kedim zehirlendi ölümden döndü ama bitler ölmedi üstelik sanırım bit yavruları çıktı. Kedim sürekli evde dışardan gelme ihtimali yok. Yeniden ilaçlamak istemiyorum ne yapabilirim :(

6 CEVAP

Zaten tercubeniz yoksa hiç yapmayın veterinere götürün en fazla 40 tl alır yani kedinizin canindan önemli değil

dddkkkks

stronghold pire damlası var veterinere götürüp bu markayı damlatmasını isteyin bir hafta sonra kedinizi yıkayın ölü pireleri görürsünüz

LadyAndCat

Kediniz 2,5 aylık olsun en az...
Veterinere götürün iyi ve pahalı bir pire damlası yapsın. Bu arada ilaçlı bölgeye 2 gün boyunca su ve eliniz dahi değmesin. Bu arada KEDİNİZİ YIKAMANIZA GEREK YOK PİRE İLACINDAN SONRA...
Bir diğer tavsiye:
Kediniz küçükse ilaç yaptırmadan önce 2 hafta kadar beklemenizi öneririm. Biraz daha büyümüş olur.
Bu dönemde bir defaya mahsus olmak üzere bebe şampuanıyla kedinizi yıkayabilirsiniz.
Normalde kedinize dozu fazla gelmemeliydi bir tuhaflık burda.
Bu arada, BİT DEĞİL PİRE.

LadyAndCat

Haaa unutmadan, pire ilacı yaptırdıktan sonraki birkaç gün içinde tüm evinizi dipten uca temizlemeniz lâzım biliyorsunuz değil mi??
Yatak, yorgan ne varsa yıkayın...

eslemkaya

Teşekkürler

Siyammm

Evt yattïğı yer fln dahil her yer temizlenmeli sirkeli su bu iş için biçilmiş kaftan