Ödül Maması?

venniee

3 aylık kedim var ve kendisini asssslaaa taratmıyor. Bende tararken ödül maması veriyorum ( reflex kitten ve me-o creamy diye bir marka) galiba fazla veriyorum. Daha doğrusu bu gün ben onu tararken hopp 3gr sticki indirmiş mideye, daha sonra yarım tüpte diğer mamadan verdim yoksa asla taratmadı. 2-3 günde bir yapıyorum bunu sizce ödül mamasının ölçünü nasıl vermeliyim? Zararlı olduğunu biliyorum.. Vet hekimimiz baştan savma bir şekilde cevap verdiği için size sormak istedim. (not; daha yeni ödül mamasıyla taramaya başladım)

5 CEVAP

Ebra_erdem

Malt macunlar var onlarla tarasanız onlar hem faydalı

venniee

malt macunu 6 ay olmadan vermeyin dediler küçük diye. Birde 1,5 cm verilmesi gerekiyormuş ben onu verip tarağı elime alana kadar tüpü yer o:(

Ebra_erdem

Ay ben unutmusum yavru olduğunu pardon

tofuiscat

benim kedimde sadece uyurken tırnak kestiriyordu şimdi hemen kaçıyor. O yüzden önce tırnak makasını koklatıyorum sonra ödül maması veriyorum tırnağımın ucu kadar (meo creamy somonlu kullanıyoruz) sonra tırnaklarını jesip 1.5cm veriyorum tekrar malt gibi yani. Bunu yaparsam ödülü alırsın şartına alıştırın önce sonra onu yemek için izin verecektir diye düşünüyorum

Zukoo

Hazır ödül maması yerine çok sevdiği ve her zaman vermediğiniz bir yaş mamayı kullanabilirsiniz. Mesela ben biberon emerken tarıyorum. Böyle alışkanlıkları varsa bunu yapın.