Kediye Gümüş Suyu Verilirmi

Gogohera

Merhaba.gümüş suyu hakkında fikri olan var mı ? Bizim bütün aile üyelerinin evinde bulunur her türlü şeyde gümüş suyu kullanırlar banada verirler gittiğim zaman.dediklerine göre her derde deva bir ürün.Kedimin su sebiline her su değişiminde 1-2 kaşık koysam faydası/zararı olur mu ?

Şöyle bir yazı buldum

Bağlantı (Link) açıklamasını girin

6 CEVAP

Anonymus552223

5 dk baktim daha fazlasina gerek kalmadi tamamen pazarlama hilesi aileniz de kullanmasin. Oven siteler asla bilimsel degil. Bir ara da reiji mantari mi ne vardi boyle.. zaman zaman isimleri degisiyor ortak yonu, asiri pahali ve ne üdügu belirsiz olmali. Duzgun kaynaklar bulup ailenizi de kullanmamalari konusunda ikna edin bence

Sizin attığınız link dışında hem Türkçe hem de İngilizce kaynaklara baktım. Onlar için de insanlarda olduğu gibi her konuda çok faydalı, doğal antibiyotik görevi gördüğü söyleniyor. Ölçü olarak kedilere ait birşey bulamadım ancak küçük ırk köpeklerin 5 ml kadar gümüş suyunu rahatlıkla sindirebileceği yazıyor. Siz de o civarda, hatta mümkümsr daha az verebilirsiniz. Bu da 1 tatlı kaşığına denk geliyor aşağı yukarı. Kedinizde böbrek veya sindirim rahatsızlığı varsa sorun olabileceği yazıyor. Ne kadar güvenli görünse de kullanmadan önce veterinerinize danışmak en iyisi olacaktır.

Anonymus552223

Ben de asla inanmiyorum mucize yiyeceklere. Mucize olan dengeli beslenmek. Gumus suyunu ise hic duymadim fakat, bu genellemeye istisna olusturacagini sanmiyorum

Gogohera

Bana esasen her hafta sebili yıkayıp suyunu değiştirdikten sonra 1 çay kaşığı koymak mantıklı geliyor şuan ölçü olarak.Ama dediğiniz gibi hekime danışmakta fayda var.Tek bir ürünün bu kadar şeye yarar sağlaması bana ütopik geliyor biraz fakat kullanıp fayda gören olduysa fikir alışverişi yapmak için açtım başlığı.

dddkkkks

ben hiç duymadım böyle bir şeyi ama sizde bir veteriner hekimine sormadan vermeyin derim

aresnilay

bi araştırın gümüş suyu suyla verilmez etkisini göremezsiniz ki antibiyotik olarak da kullanılan tamamen zararsız bir sıvıdır kedinizi banyo yaptırın içirin en ufak bir yan etkisi yok antibiyotiklerin öldüremediği vürüsleri bile yok eden çok yararlı birşeydir