Kedim Öksürüyor, Sizce Bir Sorun Var Mıdır?

yarenarkn

Merhaba, yaklaşık 1 ay önce sokaktan yavru kedi sahiplendim. Veterinere götüremedik çünkü şu sıralar maddi durumumuz sıkıntılı. Ama son günlerde bir şey fark ettim. Ard arda öksürüyor ve öksürükleri beni korkutuyor. Az önce de oldu ve öyle korktum ki saat sabah 5'e gelmesine rağmen uyuyamıyorum. Sizce kötü bir sorun var mıdır? Düşüncelerinize göre bu veteriner olayını hızlandırmaya çalışacağım.

4 CEVAP

Öksürme sıklığına ve zamanına bağlı. Örneğin oyun oynadıktan sonra su içtiklerinde boğazlarına kaçıyor ve öksürüyorlar genelde. Ama durduk yere art arda öksürmeler var ise bi sorun olabilir. Eğer uzun süredir varsa mümkün olan en kısa sürede veterinere uğrayın. 1-2 günlük birşey ise biraz daha gözlemleyebilirsiniz. Ama her iki koşulda da veterinere gitmeye hazırlıklı olun lütfen. Maddi sorunlar olabiliyor haklısınız ancak veterinerden bu konuda yardım da isteyebilirsiniz taksit gibi

LadyAndCat

Bir kedinin öksürmesi normal değildir. Neden öksürdüğünü de bilmiyorsunuz. Ciddi bir şey bile olabilir. Üzgünüm ama bir hayvan sahiplendiyseniz doktora götürebiliyor olmalısınız...
Aşıları, parazit ilaçları, kısırlaştırılması gibi ihtiyaçları var o hayvanın. İhtiyaçlarını karşılayabiliyor olmalısınız.

lütfen götürün

Anonymus552223

Bir kac kere oksurduyse normal olabilir o anki tozdan vs. Ama bir kac gun devam ettiyse zaman kaybetmeyin. Soguk alginligi tarzi seyleri kediler bizden yogun yasiyor