Kedinin Kaybolması

Arkadaşlar merhaba ben ahmet mila isminde 6 aylık bir kızım var dün sabah saat 6 da bizim haberimiz yokken atladı veya düştü orasını tam olarak bilmiyorum biz ise kedinin olmadığını saat 7 de fark ettik sonra bulamayınca evi gezdik her yerine çamaşır makinasının içine bile sonra bulamadık saat 7:30 da ise kedimizi aramaya çıktık Mecidiyekoyde Oturuyorum Ve buralar biraz yokuş 7:30 dan saat 10:00 a kadar aralıksız aradık tenha yerlere baktık arabaların altlarına baktık ve geçtiğimiz yerlerden 4 er defa geçtik sonra bulamayınca eve geldik biraz dinlendik kahvaltı yaptım ondan sonra kedimin en sevdiği ödül mamasıyla birlikte onu tekrar aramaya başladım aracın tarafım bulamadım bende mecburen eve geldim eve geldikten sonra dairenin önüne kedimin kumundan koydum baya bir sonra eve gittim biraz pek fazla uyuyamasamda uyumaya çalıştım saat 9 da hava kararmaya başladığında sokaga çıktım tekrardan bu sefer sokakta hiç aramadım çünkü orda olamadığını biliyordum çünkü futbol oynayan çocukların sesinden korkar ve gelemez diye düşündüm hiç aramadım sonra çocuklara kedimin fotoğrafını gösterdim görürseniz haber verin diye filan sonra bakkal a söyledim komşularıma söyledim ve ben ne olur olmaz diye tekrar gezdim bulamadım eve geldim ve gece saat 1 de içimde bir kuşku düştü ve kardeşimle sokaga tekrar aramaya çıktım dolaştım sonra bir tane kedi kulübesinin içinde bizim kadının sesini duydum miyavlama sesini bende artık tanıyorum yani miyaamasini kutunun içine baktım ve bizim kedi çok mutlu oldum tabi ama mila kızım gel dedim ve gelmedi elini filan kokladı ama gelmedi böyle acı çekercesine bir miyavlama sesi vardı sonra tabi ben annemi ablamı aradım hemen ödül mamasıyla geldiler ilk biraz sakinleşmesini bekledik kendimizi filan koklattik sonra ödül mamasından verdik nefes almadan yiyordu sonra yedikten sonra kafasını kutunun içinden biraz çıkarttı motor geçti diye tekrar soktu ben elimj soktugumda kutunun içine ilkten çok yüksek bir sesele acı çeker gibi miyavladı sonra...

8 CEVAP

Yaptığınız şey çok güzel, bu kadar saat tükenmeden ve umudu kesmeden aramanız, kumu ve ödül mamasını akıl edip her yere bakmanız çok güzel gerçekten tebrik ederim. Genel uyarı niteliğinde birkaç şey yazmak istiyorum, lütfen beni yanlış anlama :) Birincisi, ıslak mendil kullanmak kediler için pek doğru değil. Biliyorum o an kirli olduğu için ilk çözüm olarak seçtiniz muhtemelej ama genel anlamda bi uyarı bu sadece. Tüylerini yaladıkları için o kimyasal zarar veriyor. İkincisi o korku ile yıkamak onu korkutmuştur doğru ancak önemli olan sıcak tutmak. Malum havalar serin birkaç gündür, uyurken üzerine bir tişört örtebilirsiniz kedinizin. Bir diğer söyleyeceğim şey ise en önemlisi. Haklısınız sizin gibi durmadan arayınca bulunur yüksek ihtimalle ancak hayattaysa bulunur. Ne yazıkki kediniz siz onu bulana kadar araba altında kalabilir, diğer kediler tarafından ciddi hasar alabilir, köpekler tarafından kavga ederek öldürülebilir veya sokak hayatına alışık olmadığı için atlamaya zıplamaya çalışırken kendine yine çok ciddi hasarlar verebilirdi. Bununla birlikte zaten evden atlarken bile kolunu bacağını hatta kafasını kırması yüksek ihtimal. Bu yüzden burda en önemli nokta evlere mutlaka koruma yaptırmak. Benim kedim akıllı, sadece izliyor, sadece bakıyor demek çözüm değil. Ne yazık ki bir sinek veya bir kuş onları heyecanlandırıp harekete geçirebiliyor, farkında olmadan düşüyorlar hem de bilinenin aksine dört ayakları üzerine değil. Pencerelere ve balkonlara sineklik veya kedi filesi yaptırmak hem sizin içinizin rahat etmesini hem de kedinizin güvenliğini sağlayacaktır. Çok geçmiş olsun, umarım veteriner kontrolünde de hiçbir sorun çıkmaz :)

Yer yatmadığı için burdan devam ediyorum her neyse bize patisi filan kırıldı sandık sonra annem kediyi tutup çekti anında koşa koşa eve çıkardık affedersiniz kedimizin heryeri dışkı olmuş tüyleri kipkirlenmiş ve çok pis kokuyordu biz ıslak mendille temizledik ve herhangibi bir yara varmi diye baktık yoktu ALLAHA şükür kedimizin korkusu gözlerinden belliydi ve çok ağlamıştı gözleri çapak dolmuştu sonra biz kedimizi o tıranvadan sonra hiç doğru olmasada yıkadık ama yapacak birşey yoktu heryeri dışkı olmuştu kuyruğu gövdesi filan kafası çok pis kokuyordu bizde yıkamak sorunda kaldık ve şuan durumu iyi gibi fakat çok az topallıyor gibi oluyor ve dudağının kenarında çizik oluşmuş biz o cizigi başka kedilerle kavga ettiğini düşünüyoruz ama birkaç saat sonra veterinere goturucez açılmasını bekliyorum kısacası kedileri kaybolan arkadaşlar hiç panik yapmasın evlerinin önünde kedilerin kumunu koysun ve akşam aramaya daha çok ozan göstersin çünkü sabah araba motor çocuk vb seslerden korktukları için bir yerde saklanıyor olabilir akşam etraf sesiz olduğunda çıkabilirler oyuznden akşam arasınlar eğer 1 gün içinde bulamazlarsa ilan bastırsınlar ve benim yaptığım gibi insatagrm sayfasında stork atsınlar kedim kayboldu diye filan görenler yardımcı olucaktir

Yorumunuz için Teşekkürler evet hayvandan ıslak mendille sildik haklisiniz penceremde file taktiricam fakat balkon konusunda hiçbirşey yapamam çünkü geniş bir balkon tel veya file takilicak gibi değil ama tuavletini ve yemeğini yediği zaman hep yanında olucam ben olamazsam annem annem olamasa kardeşim filan ve tabiki sıcak tutmaya çalışıyoruz:) hava çok sicak olmasına rağmen kombileri yüksek derecede yaktık ve dediginiz gibi hicbir kedi benim kedim kadar şanslı olmayabilir dediginiz gibi benim kedim de benim düşündüğüm gibi sinek veya kuşa heyecanlandığını düşünüyorum Allahtan 2.katta oturuyorum çok fazla yüksek değil

Anonymus552223

Ben her zaman kedim kayboldu diyenmere cok uzaklarda aramayin derim zaten. Alisik degilse ilk dustugu yere yakin kuytu bir yere siniyorlar ve cikmiyorlar. Bu sefer sansliydiniz. Bahsettigin yer gulbag falan mi? Cok kotu oralar bir kedi icin. Allah korusun bulamasaydiniz asla yasayamazdi. Her yer apartman ve araba. Kesinlikle file taktiri ve kediyi kisirlastirin. 6 aylik olmus kizginlik yuzunden de kacmis olabili

Linsenpai

Camlara ve balkona önlem almazsanız böyle olur. Umarım kedinizi bi an önce bulursunuz ve yaşadıklarınızdan ders çıkarırsınız.

Anonymus552223

Kedisini bulmus

@linsenpai ilk önce iyi okumanızı tavsiye ederim ben zaten taktiricam kerimi buldum zaten.

@epiglottis eve gülağda oturuyorum evet zaten 12 saate böyle olduysa kedim 3 gün bile yaşayamazdı zaten sizdemi gülbağda oturuyorsunuz