İki Kuru Mamayı Karıştırarak Veren Var Mı?

fatmatina

Arkadaşlar merhaba yavru kedim için Royal Canin babycat kuru mamasını kullanıyordum buradaki pet shoplarda sözleşme yenilenmesi mi ne varmış bir kaç ay gelmeyecek dedikleri için mamasının bitmesine yakın internetten sipariş vermiştim ancak kargo gecikti bende kargo gelene kadar tamamen yaş mamalar ile beslenmesin belki zararı olur diye pet shop tan N&D nin yavru kedi mamasını aldım ve onu vermeye başladım ilk başlarda biraz yadırgadı hala eski mamasını arıyor gibi ve Royal Canin de gelmek üzere oda geldiğinde iki mamayı karıştırarak vermek herhangi bir sorun teşkil eder mi sorun olmaz diye düşündüm ama yine de sormak istedim iki farklı kuru mama olduğu için yoksa biri bitince mi diğerine başlamalıyım?

29 CEVAP

mayami

evet karıştırabilirsiniz..

fatmatina

Açıkçası ben o zamanlar emin olamadığım ve net bir cevap bulamadığım için karıştırarak vermemiştim kendi maması ile devam etmiştim:)

Ben hep karıştırarak veriyorum bir problem yaşamadım veterinerimiz problem olmaz dedi

polo

ben önce hills ve proplan karıştırdım besin degeri yüksek ama aşırı protein içerdigi için bu karışıma bozita indoor ev kedileri için düşük yaglı mamayı ekledim harika bir karışım oldu enerjisi uykusu tuvaleti çok dengeli en önemlisi hiç tüy sorunumuz yok bu ay sonu 1 yaşına basıcak mama degişimi yapmalımıyım bi süre daha böyle devam etmelimiyim veterinere sorucam zaten hills veya royal canin 400+400 bulamıyorum uzun zamandır

casperlimon

hiçbir sorun olmaz

yusufSahbaz

Bende mama değiştirdiğimde bir önceki ile karıştırarak veriyorum alışsın diye ve bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Palyaco

Royal canin içerik olarak iyi deyil arkadaşlar içinde küsme ve soya var kendinize kötülük yapmayin

Eayhanndmr

Arkadaşlar 8 aylık british erkek kedimiz var.proplan mama kullanıyoruz.tüy dökme sorunu yaşıyorduk.veterinerimiz karbonhidrat alımının fazla olduğınu ve mama kaynaklı olduğunu söyledi.nd mamaya geçiyorum fakat biraz proplan la karıştırmak sakıncalı olur mu acaba

Becatbe

Acana ve orijen hakkında böbrek ve mesane sorunları yarattığına dair çok şikayet var.
Içerikteki minerallerden kaynaklı bazı şikayetler.

Dikkatli kullanın.

Blackone

Acanayla royal canını eş görmek bir hatadır. Bakın ben size diyorum ki neden içinde birsuru tahıl,soya,pancar, pancar posası bulunan mamayı savunuyorsunuz? Acanayla royal canının içeriğini karşılaştırın lütfen? Resmen hayvan sahiblerini ZEHİRLİYORSUNUZ

kasksksk

ben de karıştırarak veriyorum bonacibo ile pro planı karıştırıyorum yoksa kedim bonacibo mamayı yemiyor. bu arada şunu da söyleyeyim bonacibo dan hiç memnun kalmadım.

Beyza07000

La vital markasının tavuklusu etkisi baliklisi olarak karıştırarak bı sorun olur mu hepsi aynı marka sadece farklı besinler

KravatliKedi

Ben kedimi sahiplendigimden beri Royal canin ve proplan kitten karıştırıp veriyorum dikkat etmeniz gereken nokta ikisininde aynı içeriğe sahip olması yani biri balıklı biri tavuklu olmaz ikisinde tavuklu veya balıklı olmalı

scotland

sanirim cogunluk karistirilabilir demis fitmin delicious ve acana pacifica karistiricam. balik, geyik, yaban domuzu, ordek etli bir karisim olucak umarim agir gelmez. ilk bakista saglikli oldugunu dusunuyirum kirmizi et ve beyaz et yemis oluyor sonucta.