Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

İki kuru mamayı karıştırarak veren var mı?

fatmatina
fatmatina

10459


Arkadaşlar merhaba yavru kedim için Royal Canin babycat kuru mamasını kullanıyordum buradaki pet shoplarda sözleşme yenilenmesi mi ne varmış bir kaç ay gelmeyecek dedikleri için mamasının bitmesine yakın internetten sipariş vermiştim ancak kargo gecikti bende kargo gelene kadar tamamen yaş mamalar ile beslenmesin belki zararı olur diye pet shop tan N&D nin yavru kedi mamasını aldım ve onu vermeye başladım ilk başlarda biraz yadırgadı hala eski mamasını arıyor gibi ve Royal Canin de gelmek üzere oda geldiğinde iki mamayı karıştırarak vermek herhangi bir sorun teşkil eder mi sorun olmaz diye düşündüm ama yine de sormak istedim iki farklı kuru mama olduğu için yoksa biri bitince mi diğerine başlamalıyım?


22 Cevap

Kekikimo
Kekikimo

713


ben de iki mamayı karıştırıyorum royal canin kitten acanayı. herhangi bir rahatsızlık olmadı kedimde. Bir de geçiş yaparken iki mamayı karıştırın diyor heryerde o yüzden problem yaşayacağınızı sanmam.


fatmatina
fatmatina

10459


Evet geçiş aşamasında kum için de mama için de karıştırılması tavsiye edilir ama genelde bu süre bir iki haftalık bir süreçtir bunu sürekli veya en azından mama bitene kadar yapmamız bir rahatsızlığa sebebiyet verir mi merak ettim.Teşekkürler cevabınız için.


tugbagursoyy
tugbagursoyy

1277


yine de çok uzun süre karışık vermemeniz iyi olur diye düşünüyorum


fatmatina
fatmatina

10459


Bende emin olamadım dönüşümlü vermek de aynı etkiyi yaratır mı acaba?Benim mantığım hani her iki mamada kaliteli ikisinin de etkilerinden,faydalarından yararlansın olmadı karıştırmam bitince diğerine geçiş yaparım teşekkürler tavsiyeniz için.


Kekikimo
Kekikimo

713


ben yaklaşık 1 aydır karıştırıyorum ve kedimin de ne tuvaletinde ne de hareketlerinde hiçbir fark ve sıkıntı yok. ama farklı görüşler de olduğu için veterinerime soracağım:)


fatmatina
fatmatina

10459


Evet danışmak iyi olacaktır bende bir konuşayım:) bence bazı konularda kedi sahipleri veterinerlerden daha bilgili oluyor bazı veterinerler gelişime açık olmuyor maalesef o yüzden yavrusunu seven koruyan onun için en iyisini isteyen araştıran birinin tavsiyesi daha önemli oluyor benim için:)


batuhantopcu
batuhantopcu

103280


Şimdi iki mamayı karıştırıp vermek zararlı mı değil mi? Benim mantığım bir zararının olmayacağını söylüyor.


vethekmehmetkoc
vethekmehmetkoc

9344


Karıştırarak verebilirsiniz, çok bir zararı olmaz fakat karıştırmanız da ki mantık yemden yararlanma ise gerek yok böyle bir şeye . royal canin veya acana fark etmez hazır formüle edilmiştir ve dengeli bir içeriktir siz her gün ikisinde de aynı oranda karıştırabiliyor musunuz veya ikisininde içeriği aynı mı biri tavuklu biri balık mı bunlarda çok önemli yani kısacası karıştırmanın çok bir mantığı yok karıştırırsanız da zararı olmaz.


mayami
mayami

69


evet karıştırabilirsiniz..


fatmatina
fatmatina

10459


Açıkçası ben o zamanlar emin olamadığım ve net bir cevap bulamadığım için karıştırarak vermemiştim kendi maması ile devam etmiştim:)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
3466 Görüntüleme
22 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor