N&D Mamaya Geçtikten Sonra

dddkkkks

ilk önce RC kullanıyorduk içerik olarak iyi olmadığını öğrenip N&D mamaya geçtik henüz 3 aylık tüy dökmeye başladı belki mamadan belki de mevsim geçişi etkiledi ikinci olarak kakasının rengi çok koyu ve aşırı kokmaya başladı az ama sık vermeye çalışıyorum N&Dye geçtikten sonra bu problemleri yaşayanlar var mı

16 CEVAP

Evet N&D mama kullanan birçok kişinin karşılaştığı bir durum bu. Bizde de aynı şekilde oldu, kakasının rengi koyulaştı ve kabıza yakın bir kıvam aldı. Koku konusunda bizim bir problemimiz olmadı açıkçası, hatta eski mamaya göre kokusu da azaldı diyebilirim.

LadyAndCat

ND mama kullanımı bazı kedilerde tüy dökümünde artış, kaşıntı, kepek gibi sorunlar yapabiliyor.

hayvansever_

Gözlemleyin bu mamama bitene kadar beyazlıklar geçmezse değiştirin. Eğer değiştirecekseniz
instinct, fitmin purity öneririm ama asla proplan, rc ve hills kullanmayın.

Alaracatlover

Gözlemlediğim kadarıyla yaza doğru Nd marka biraz tüy dökümü artışı yapıyor bu yüzden yazın felicia kullanmaya karar verdim ama yarı yarıya veriyorum ve birazcık azalma oldu

dddkkkks

evet evet sık bir tarakla taradığımda beyaz noktalar görüyordum kepekmiş sanırım ne yapmalıyım acaba başka bir markaya mı geçeyim yoksa zamanla bünyesi alışır mı

dddkkkks

bir de karıştıra karıştıra değiştirdik mamayı birden geçiş yapmadık 1 aydır n&d mamayı kullanıyoruz

dddkkkks

kaliteli bir mama ama bazen ağır mı geldi acaba diye düşünmüyor değilim 6 aylık tüy dökmesi normal bence hem mevsim geçişi olduğu için normalden fazla döker

Bir de tüy dökme demişsiniz, mevsim geçişinden dolayı oluyordur yüksek ihtimalle

Ben N&D KULLANMIYORUM ama mamadan olması zor çünkü kaliteli bir mama acaba başka bir sıkıntısı olabilirmi bu aralar benimde kedim çok tiy döküyor 6 aylık

hayvansever_

alaracatlover faydalı olduysa ne güzel ben kullanmadım ama hep olumsuz şeyler okudum ondan dedim.

hayvansever_

Geçmekte çok iyi yapmışsınız. Şu aralar zaten bütün kedilerde bir tüy dökümü var. Ama buna nd nin sebep olup olmadığını anca siz zamanla anlarsınız.
Alara felicia değilde bence başka bir mamayla karıştırsan daha iyi olur felicia hiç iyi bir mama değili Fitmin falanda olabilir yada daha düşük fiyatta bir şey de olabilir :)

Oske22

Benimki de döküyor. Havadan diye düşünüyoruz

Alaracatlover

@hayvansever _ Tatlım Felicia gayette iyi bir mama ve karıştırmayı tercih etmemin nedeni hep iyi etkiler görmemdi. :) Birçok kişiyede ucuz mama önerilerim arasında:)

yusufsaygin2

Maalesef her mama her kediye iyi gelecek diye bir kaide yok.. Her ne kadar premium mamalar arasında yukarılarda da olsa bazı kedilerde böyle reaksiyonlar gösterebiliyor.

Oske22

Mamalari karıştırmak iyi değil arkadaşlar. lütfen yapmayın