Tuvalet Eğitimi

Merhabalar,
Sherlock, 5 aylık bir cavalier king charles. 17 Haziran da ailemize katıldı..
Kısıtlı alan uygulaması ve tuvalet pedleri kullanarak, tuvalet eigitimini tamamlamaya calıstık.
Kendi odasında ise tuvaletini pedine yapıyor, ama aynı zamanda odasından direkt cıkıp oyun oynadıgı bir teras var, oraya yapmasını engelleyemiyoruz.
Bunun yanı sıra evin baska bir odasında benimleyse, kendi odasındaki pedine gitmek yerine, bulundugu yere yapıyor tuvaletini.
Ne yapmalıyız, bu sorunu nasıl asacagız.? Öneriniz varsa çok seviniim

4 CEVAP

mhtpyldz

Bu sorununu cozumu gercekten her kopek icin farkli , benim abim jack russel cinsinde bir kopek sahiplenmisti ve yaklasik 6 ay ladar surmustu ve mecburen egitime yolladilar sonra sorun cozulmustu:/

Thyke

Tuvaletini yapmasını istediğiniz yere amonyak dökün.

Gofretsla

merhaba amonyak la fln olmaz bu iş . köpeğin mamasını verdikten sonra [tabi suyunu da içtiğinden emin olmalısın] temel aşı programı 3 aylıkkken biter. sende onu mamasını yedikten sonra tasmasını tak ve dışarı götür bir ödül maması al pedıgree yi tavsiye ederim kalite ve lezzet bakımından çok iyidir tuvaletini yaptıktan hemen 2-3 saniye geçmeden köpeğine ödül mamasını vermelisin. ama 5-6 saniye geçtikten sonra verirsen köpek ne için ödül aldığını anlamaz bilgiler yetmezse youtubeden kral köpek ailesinin videolarını izleyerek bu sortunu halletmiş olursun...... iyi patiler.....

petokulu

Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz. 0 516 169 09 99