Uçak Ve Yeni Bir Ev

Lilyycm

Merhaba arkadaşlarım kedimle uçak yolculuğu yapıp annemler gideceğiz 1,2 hafta sonra bir kaç ay kalacağım.
Uçakla ilgili her şey hazır puset ,aşı kartı,Rezervasyon.
Kedimİn benimle geleceği söylendi ama şimdi coronodan dolayı değişir mi bilemiyorum.
Asla bagaja vermek istemiyorum ama alırlarsa nereye teslim edip nereden alıcam yolculuk bitince.
Gimcatin stres macununu aldım yola çıkmadan biraz vereyim diyorum.
Onu rahat ettirmek için başka ne yapabilirim.
Annemlerin evinede alışması zor olur mu bilemiyorum.
Tecrübeli arkadaşlar bana ve bu aralar bu sıkıntıları yaşayacak arkadaşlara yardımcı olursa çok sevinirim :)

11 CEVAP

yaprakonur

Merak ermeyin yurtiçi uçuşlarının hiçbiri bagajda canlı hayvan taşımaya elverişli altyapıya sahip değil. Bagajda götüremezler. Eğer size bagajda götüreceğiz derlerse de koşarak uzaklaşın çünkü havalandırması ve ısıtıcısı olmayan bagajda kedinizin hayatını tehlikeye atarsınız.

Kabul edilen kutu boyutlarını iyi öğrenin, bu sebepten uçağa alınmayan hayvanlar oluyor. Kutusunun içine giyilmiş bir giysinizi koymak da sizin kokunuzu alacağı icin rahatlamasına yardımcı olur.

Yeni eve alışmak konusunda bazı kediler hiç zorluk çekmezler bazıları çok zorlanıyor, karakterine bağlı. Eğer zorlanıyorsa eve gelen yavru kedi protokolü uygulayıp baskı yapmadan kendi hızıyla alışmasına izin vermek en doğrusu.

Lilyycm

Bizim ki aşırı aşırı meraklı bir kedi merakından evi hemen tanır diye düşünüyorum :)
Cevabınız için teşekkür ediyorum

mmhureyre

stres macunu iyi fikir, kimileri sedatif fln veriyor sızıp kalıyor hayvan, o kadar abartmamak lazım. havayolu şirketine göre kafesle beraber 6 ya da 8 kilo çeken hyvanı yanınıza alabiliyorsunuz, koronada neler değişti, zaten onun için önceden rezervasyon yaptırmak için aramak zorundasınız havayolu şirketini, hem biletinizi alırken anlatın durumu hem de bilet sonrası hayvanınıza rezervasyon yaptırırken öğrenebilirsiniz tüm detayları.

tofuiscat

biz otobüs yolculuğu yaptık. Mama ve su vermeyi 4 5 saat için kesin sonuçta yolculukta çişini kakasını tutacak verseniz de bir şey olmaz aslında ama daha çok tutmak zorunda kalacak. Ben yolculuktan 4 5 saat önce kesiyorum sıkıntı olmuyor

Ayselgns

Merhaba , biz çok fazla uçak yolculuğu yapıyoruz. Eğer THY şirketi ile uçuşunuzu gerçekleştirecekseniz;

Rezervasyon sırasında pet onayı almanız gerekli (1 ya da 2'den fazla evcil hayvan kabul etmiyorlar ) Başka bir pet varsa onay gelmedi diyeceklerdir.

Evcil hayvanınız için ayrı bir bilet olacak onu alanda ödüyorsunuz. Eskiden kilosuna göre idi şimdi 70 lira olarak sabitlediler.

Evcil hayvanınız 8 kg kadar yanınızda kalabiliyor. Bagaj 8 kg ve sonrası için.. ve bunun için uygun şartlara sahip..

Taşıma çantası ya da özel kedi çantaları da kullanabilirsiniz. Buradaki önemli detay hava alabilmesi ve çantada güvenli olarak kalabilmesi. Çünkü uçakta çantadan çıkaramazsınız.

Su ve mamayı kesmenize gerek yok. Ben hatta tek kullanımlık steril enjektöre ( iğnesini çıkararak tabi )su koyuyorum. Öyle yolda su içiriyorum.

Özetle bu , Thy Resmi Sitesinde hepsi yazıyor oradan da detaylı okuyabilirsiniz .. iyi yolculuklar :)

Minimesi

Uçak konusu bilmiyorum ama ortam değişince benim kedim ilk 10dk heryeri kokluyor sonra sanki 10yıldır yaşadığı ev gibi davranıyor.

Mzorlu4148

Ic hatlar da pet kabinler yaninizda olur merak etmeyin

Lilyycm

Hepinize çok teşekkür ediyorum SunExpress ile gideceğim.
Okudum kuralları ama hani küçük bi tavsiye Olur ya ona ihtiyaçım varmış :)
İnşallah sorunsuz bir yolculuk olur

Lilyycm

Rezervasyonu baya önceden yapmıştım ama o zaman bu kısıtlamalar bu kadar belli değildi.
Ayrıca her yerde bulunan standart kafeslerden var sıkıntı olmaz dediler diğer boyutları bulamadım ben.
Kedim 2 buçuk kilo falandır 5 aylık

Lilyycm

Birde en son yolculuğa çıkmadan ne zaman mama ve su vermeliyim

Lilyycm

Çok teşekkür ediyorum