Kedim Hapşırıyor, Neden Olabilir?

uzumkitty

kedim üzüm bazen hapşırıyor. hastalık belirtilerine baktım hiçbiri yok. burnu gözü akmıyor.
neden hapşırıyor olabilir? bilenler cevabını yazabilir mi?

5 CEVAP

hayvansever_

Her yere giriyorlar yerde debeleniyorlar hayliylede her yeri toz oluyor burunlarına toz kaçıyor gayet normal.

uzumkitty

kumum parfümsüz zaten asla parfümlü almam.
evet koltukların altına giriyor benim yatağımın altına da giriyor çıkartana kadar bin tane toz yutuyordur kesin
hiç böyle düşünmemiştim TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE

jamesdeen

Kullandığınız kum parfümlü falansa o da yapıyor olabilir. Bazı kedilere alerji yapabiliyor o tarz kumlar

Siyammm

Hayvansever sorma köşe bucak heryeri temizlemeniz gerekiyor. Çok rahatsız oluyorum . Koltuğun altına fln girince toz pis çıkartıyo kendide kirleniyo

toz, kum kokusu, parfüm kokunuza hassas olabilir. benim kedim yumuşatıcı kokusu yoğun olursa da hapşırıyor.