İnsan Olan Kim?

ilanekle

Gerçekten uzun zamandır düşünüyorum. Gercekten ne kadar insancılız ? Sanırım hayvanlar bizden daha terbiyeli mesela siz hiç gittiğiniz bir misafirlikte kedinizin döke saça yemek yediğini veya bir köpeğinizin her yeri dağıttığını gördünüz? Yada terbiyesiz seviyesiz bazı insanlar gibi bir kedinin yolun ortasına işediğini hiç görmedim. Veya bir köpeğin girdiği denizi insanlar kadar pislettiğinide ! Bir kuşun gereksiz yere kavga çıkarttığını , bir kaplanın tok olmasına rağmen bir canlıyı öldürdüğünü, köpeklerin insanlara işkence ettiğini, bir kedinin kasaptan et çaldığını ve en önemlisi evcil bir hayvanın sahibini terk edip gittiğini ne gördüm nede duydum. Millet karınca görünce tiksiniyor ama o canlı sizin pislettiğiniz o ortamı temizlemek ve geri dönüşüm yapmak için canını riske atıyor. Hanginiz bir fare ölüsü gördüğünüzde " ay canım kim bilir neden öldü zavallıcık" dediniz ve iğrenmeden oradan geçtiniz. O fare sadece yaşamak için savaştı sırf sizi rahatsız etmek için evlerinize girmedi!
Size soruyorum şu dünyada yaşamayı kim hak ediyor?
Şu dünyada gerçekten çok insalcıl olan ve gerçekten insan olan az sayıda insan var malesef.

2 CEVAP

BALGOZ

haklısın ben insanlardan öte hayvancılardanım

Havanese_Siri

ben de hatta insanlardan nefret ediyorum desem yalan söylemiş olmam