5 Yaşındaki Bir Kedinin Kısırlaştırılmasında Bir Sakınca Var Mı?

PorsukPlagg

Merhaba, oğlum kızgınlık döneminde olsa da olmasa da hep evden kaçıyor, bazen yara bere içinde geliyor. Bunu durdurmak ve biraz daha sakinleşmesini istediğimiz için kısırlaştırmayı düşündük. Yaşı dolayısıyla bir sorun olur mu?

4 CEVAP

Anonymus552223

Niye bu kadar gec kaldiniz ki yazik degil mi hayvana. Surekli azgin azgn gesmesi iyi bir sey mi? Kisirlastirsaniz da 5 yillik aliskanliklarini birakmaz yine kacar bence

Çok geç kalmissiniz 5 yul ne stresler yasadi acaba. Ve size şunu soyleyeim mucize bir kediye sahipsiniz. Cok sanslisiniz kedinizi sevin bu kadar uzun sure ksiirlastirilmadan kansere yakalanmayan kedi cok nadir gorulur.

Oske22

Veterinere götürün muayene edilmesi gerekiyor önce. Cifltesememeden ve surekli kızgınlıktan dolayı bir hastalığı olabilir. Dişilerde de kist gibi sorunlar oluyor. O muayene edildikten sonra uygunsa kısırlaştırılıyor. Umarım çok geç kalmamışsinizdir.

hayvansever_

Ameliyatta pek sorun yaşamazsınız eğer tahlilleri falan temiz çıkarsa ama alışkanlıklarından vaz geçmesi zor yine kaçar.