Yoğurt Ve Yumurta

fredda

Arkadaşlar bugün veterinere Luppo'nun aşısını yaptırmak için gittim. Burada her gün ev yoğurdu verdiğimi belirttiğimde yanlış olduğunu söyleyen birkaç kişi vardı. Kafalardaki soru işaretini kaldırmak için buraya yazayım dedim. Yine de siz de kendi veterinerinize danışabilirsiniz. Ben kendi veterinerime danıştığımda kedinin hem toparlandığını söyledi hem de ev yoğurdunu günlük olarak vermemin yararlı olduğunu belirtti. Böylece hem su takviyesi de oluyor. Bir diğer konu da yumurtanın sarısının haşlanmış olarak verilebileceğini okumuştum ama yumurtanın beyazının böyle verilmesi daha faydalıymış çünkü sarısı ağır gelebilirmiş. Siz neler düşünüyorsunuz?

10 CEVAP

anjelik123

Yumurtasının sarısını verdiğimde kedim bayılarak yemişti ama bir saat olmadan geri kusmuştu artık çatalla iyice ezip öyle veriyorum hem beyazını hem sarısını.

Oske22

Bende ev yoğurdu yapıp veriyorum sürekli kabızlığa da iyi geliyor ayrıca. Sorun yok onda ama yumurtayı haftada 1 kez veriyorum. Zaten hepsini yiyemiyor yumurtanın. Sarısını yalayıp beyazından birazcik yiyor.

Yumurtanin beyazi verilmesi bazi yerlerde onerilmiyor besin değeri sari kadar yuksek degil zaten. Ben haftada bir kez sarisini veriyorum bazen onu bile bitirmiyor. Ama genelde bitiriyor.

Yoğurt da ev yoğurdu daha iyi olur kendi yaptiginiz. Onu da 2-3 gunde bur verebilirsiniz birer tatli kasigi.

hayvansever_

evet bende kedime yavruyken yoğurt yumurta veriyordum çok sağlıklı. Artık yemiyor ama :(

Çok fazlasi saglikli degil ishal yapabiliyor. Hergun 1 tatli kasigi max verin.

Kedimiriltisi

Yoğurdu her kedi yemiyor benimki de yemedi ama yumurta beyazını bayıla bayıla yiyor. Haftada 1-2 tane.

anjelik123

Ben iki günde bir veriyorum yoğurdu 1yemek kaşığı. Yumurtayıda haftada 1 olarak. ikisi az yiyor bir yumurtayı iyice eziyorum yediklerini yiyorlar ama bitiremiyorlar

fredda

Ben de haftada bir veriyorum sarısını, ama verirken ufacık bir parça vermem gerektiğini söyledi. Beyazını normal bir şekilde verebilirmişim yani yine haftada bir olarak.

fredda

bizimki yoğurt yiyeyim başka bir şey yemeyeyim diyor whzggwsgs her sabah koşa koşa mutfağa gidip miyavlar yoğurt ister.