********* Neden Ve Nasıl Ucuz Mama Satabiliyor??

Alii1

Anket

Temizmama kullanırım.
(31 oy)
Temizmama asla kullanmam.
(12 oy)
Toplam (43 oy)

Yetişkin kedime *********dan numune alıp tadını beğenip begenmiyecegi hususunda deneme yapacağım. Diger mamalara gore icerindeki yazan icerik ve tazeliği daha makul geldi. Hemde yerli sermaye kazanır diyerekten. Bu siteden kuzu etli pirincli mamayi daha once kullanan oldu mu?

24 CEVAP

Plnozturk

Ben bonacibo kullanıyordum köpeğim gayet afiyetle yiyor fakat çok tüy döküyordu evde kendim et suyu, et, yumurta, ciğer vs. hazırlayıp arada vermeye başlayınca bir nebze azalmıştı. N&d nin hep tüy dökülmesini azaltığına dair yorumları okuyup yeni aldım fakat şimdi her yerde tüy döktüğüne dair şikayetler çıkıyor karşıma. Acaba olumlu/olumsuz etkisini ne kadar sürede görürüz. Memnun kalmazsak yazık olacak :/

hayvansever_

yerli ürüne destek olmak istemeniz güzel ama sonuçta etin fiyatı belli ben bunların içinde ne adar et vardır bilemiyorum. Kişinin bütçesine göre denene bilir ama tabiki.

Minimesi

Ben ********** kullanıyorum niye kirli mama kullanayımki kedimde yemez ki zaten kirli mama.

hayvansever_

Milaaaa kimse yerli diye durduk yere bir ürünü kötülemez. Burada husus ürünün içeriği hayvanda gözlemlendiği durumdur. Belli bir bütçeyi aşamayan biri tabikide yerli daha uygun fiyatlı ürünler tercih etsin ama şöylede bir gerçek var nd alabilecek bütçesi olan biri sizin mantığınızla nasıl olsa ölümlü diyerek petine daha kliteli değilde yerli uygun fiyatlı ürünler alırsa elinde ola ola hayvanına yazık etmiş olur. Bir de bu dediğiniz şey gibi nasıl olsa bir gün ölücez ekmet yesekte olur et yesekte o zaman ekmek yiyelim :D

Milaaaa

Hayvansever
[[[[[petine daha kliteli değilde yerli uygun fiyatlı ürünler alırsa elinde ola ola hayvanına yazık etmiş olur ]]]]

Ne yazık ki yapacak birşey yok. Yerli ve ucuz ise kalitesiz. İthal ve pahalı ise kaliteli. Ürünün içeriğine gelince sonuçta bu verileri firmaların kendisi paylaşıyor. Yurtdışında üretilmiş bir mama mı?
Yoksa yerli üretim bir mama mı?
Hangisi daha güvenilir?
Fransız ve Amerikalıların yaptığı mamaları artık kedime yedirmemeyi düşünüyorum.
Bu arada biraz sinirlendim kusura bakma bütün forumlarda herkes sanki kendi malı gibi savunuyor. En pahalı mamaları. Şuan online evcil hayvan maması satan yabancı sitelere baktığınızda. Orada en çok satılan mamaların adını hiç duymadığımız daha yerel mamalar olduğunu göreceksiniz. Artık her ülke kendi evcil hayvan mamalarını tüketmeye başladı. Neyse yaz yaz bitmez. Kalp kirdiysam afedersin. Bence ********* nin bahsettiği mamanin içeriğindeki kikirdaksiz ve eklemsiz gercek tavuk eti bulundugu doğruysa bunu araştırıp iyice öğrenmek gerek. Mamanin icerigi gercek kurutulmus tavuk eti protrini ise gayet makul fiyatlara satıyorlar. Üstelik mamalarin formülleri yurtdışından alınmış yaklaşık 15 yıldır da yerli uretim yapıyorlar. Deneyip göreceğiz. Birde yukarida bahsedilen yorumalrda dikatimi cekti ********* üretimden direk satışa çıkarıyormus. Tabi babasinin petshopu ve mama satan veterineri olanlarda bu mamayi kotulemek ister. Tabi bu benim düşüncem. Herkesin kendi parası, kendi kararları. Kedinizin 20 yil boyunca sadece mamaya giden masrafi yaklaşık 35.000 TL (4 ayda 10 kilo N&D yese 1 yılda 3 adet 10 kiloluk mama yaklaşık 580 TL'den 1.740 TL) olması size bir anlam ifade etmiyorsa.... Benim kedimin yerli ve taze üretim sağlıkli beslenecegi uygun fiyatlı ve farkli marka yerli mamaları yiyerek daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Hem her kedi ölümsüz olamadığı için, onları taze ve uygun fiyatlı yerli mamalar ile beslesek de ithal pahalı mamalar ile beslesek de illaki bir gün rahatsızlık geçirecekler. Bu ithal mamaların yıllık olarak hesapladıgimizda uçuk fiyatları vet masrafları da eklenince iyice artacak. Tercih sizin. Aynı kalitedeki iki mamaya birine taze et yazdilar diye ve pahalı diye almak size kalmış birsey unutmayın ki pahalı olmasının sebebi kur, gumruk vergileri, aylar suren nakliye ücretleri, distribütörler ve son olarak yerli satıcılarin aldigi komisyonlar da eklenince. Bizim ithal kaliteli mamalara fazladan onca para veriyoruz. Normalda fiyat olarak hemen hemen ayni fiyata denk yerli ve ithal mamalar. Ama biz illede pahalı ürün kullanicaz ve kendimizi tatmin edicez. Yerli kalitesiz değildir !!!!!!

Alii1

*********,Bonacibo kuzu etli ve pirinçli.
İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Kuzu Proteini (%27), Hidrolize Kuzu Proteini (%22) Baldo Pirinç (%16), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü , Kızılcık Tozu, Pisilyum.
Analitik Bileşenler
Protein % 36,00
Yağ İçeriği % 16,00
Ham Kül % 8,00
Ham Selüloz % 2,50
Omega 6 % 3,70
Omega 3 % 0,75
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin A 25000,00 IU/Kg
Vitamin D3 1500,00 IU/Kg
Vitamin E 150,00 mg/Kg
Vitamin C 25,00 mg/Kg
Taurine 2200,00 mg/Kg
Niyasin 50,00 mg/Kg
Bakır (Sülfat olarak) 18,00 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 95,00 mg/Kg
Çinko (Şelat olarak) 20,00 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 30,00 mg/Kg
Selenyum (Selenit olarak) 0,30 mg/Kg
Farmina,N&D az tahıllı ( ********* ile ayni kiyas olmasi için az tahilli olani ekledim.)
Taze kemiksiz kuzu eti (%22), kurutulmuş kuzu eti (%20), kılçıksız buğday (%10), yulaf (%10), tavuk yağı, kurutulmuş tam yumurta, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı (ringa balığı), kurutulmuş pancar küspesi, bitkisel bezelye lifi, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fruktooligosakkaritler, maya özü (mannan- oligosakkarit kaynağı), kurutulmuş yaban mersini (%0.5), kurutulmuş tatlı portakal, kurutulmuş elma, kurutulmuş nar, kurutulmuş ıspanak, fisilyum (%0.3), sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (%0.2), glukozamin, kondroitin sülfat.
Analitik bileşenler.
ham protein %36.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.90; nem %8.00; ham kül %8.10; Kalsiyum %1.30; Fosfor %1.20; Magnezyum %0.11; Omega-6 %3.40; Omega-3 %0.90; DHA %0.50; EPA %0.30; Glukozamin 1200mg/kg; Kondroitin sülfat 900mg/kg.
Petfood belgeselini herkezin izlemiş olduğunu varsayarsak kedi mamalarının üzerindeki caf caflı ve ballandira ballandıra anlatilanlarin sadece pr amaçlı olduğunu hatırlamalarini isterim. Bu batiya hayranlık neden bu kadar fazla tamam bazi şeyler için mecburuz batiya. Ama illa da onlar en iyisini yapar diye birşey yok. Bizim yerli mamalarımizin yurtdışından gelen mamalarin et ve et proteini içeriğinden daha kaliteli olduğu bir gerçek. Bu yurtdışından gelen mamalar kac ayda geliyor tazeligini korumak için içine ne kadar zararlı kimyasallar ekliyorlar. Birde Avrupa'da son kullanma tarihi geçmiş kedi ve köpek mamalarinin toplanıp gerekli ambalaj düzeltmeleri yapıldıktan sonra, bazi ülkelere yeni uretim mama diye yollaniyormus. Gercekten traji komik bir halimiz var. Bence bu etrafta yorum yazan kişilerin çoğu firmalarin verdigi para ve bedava mamalar karşılığında iyi ve kötü yorumlarını yazıyorlar. Sonuçta bir yilda 1 milyar dolardan fazla kazanc elde eden buyuk rakipsiz firmalar, mesela purina.

minky

Ben eğer bütçeyi ayarlayabikirsem kedilere felicia alacağım.Feliciadan memnun kalırsam devamda ederim belki

Layda177

kedi maması inceleme öneriler bu videoyu izlemelisin

Bende kedilerime açıkmama dan orijen aldım ama kusuyor yavru olan büyük orjinaline alışık ona bişi olmadı ama küçük neden kusuyor anlamadım ağır mı geldi acaba orijen