Tüm Kedilerim Grip Oldu

hatyy

Merhabalar arkadaşlar, besleme yapıyorum ve sokakta baktığım kedilerim nerdeyse zincirleme şeklinde grip oldu. Yemeleri içmeleri yerinde fakat gözleri akıyor ve sürekli hapşırıp tıksırıyorlar. Havalarda güzeldi aslında neden böyle oldu anlamadım. Hepsini toplayıp veterinere götürmem mümkün de değil.
Elimde canvit aminosol vitamin, flagyl, bir öksürük şurubu ve 2 göz damlası var.
Neler yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

9 CEVAP

poncik_1

Bulunduğunuz yerin belediye veterinerini arayabilirsiniz.

hatyy

bulunduğum yerin belediye veterineri uyutuyor direk. vitamini suları ve mamalarına katayım o zaman.

Anonymus552223

Belediyeden medet umulmaz zaten saglam hayvani da hasta ediyorlar. Cok iyi birkac yer vardir belki onun disinda kimse oraya hayvan yollamasin sag cikmiyorlar

hatyy

verebildiğime şırınga ile veremediğime mamaya karıştırarak vitamin vermeye çalışacağım. inşallah düzelirler. çok sağolun

LadyAndCat

Zitromax bebe antibiyotiğini bir çay kaşığı kadar alıp 1 kg’lık evde hazırlayacağım ciğerli mama içine koy. Bunu 5 gün kadar yap. İyileşecekler! Birbirlerine bulaştırıyorlar haliyle çocuklar...

Anonymus552223

Cok kedi varsa o yuzden olmustur. Su kaplarini her gun yikayin. Flagyl ishal icin vermisti bisey antibiyotik. Antibiyotik kullanmaniz zor olir. Hepsine her gun tek tek icirmek . Bir gun icirip bir gun icirmezseniz de daha kotu olur. Vitamin kullanabilirsiniz. Ama sularini temizleyin muhakkak

LadyAndCat

Ayrıca bu kedilerin kısırlaştırılmaya ihtiyaçları var ! Bunu da Belediye ücretsiz olarak yapıyor. Beğenmeyebilirsiniz orayı ama kedilerin nüfusunu kontrol altına almazsanız insanların topluca kedileri yok ettiğine şahit olursunuz bu da bir gerçek çünkü herkes hayvan sevmiyor hanfendi.

hatyy

Belediye coronadan dolayı kısırlaştırmayı durdurdu ve belediye kısırlaştırır kısırlaştırmaz sokağa salıyor hayvanları. 1-2 gün ameliyat yarasının iyileşmesini beklemiyolar bile.

hatyy

Ben de istiyorum kısırlaştırma ama maalesef tek başıma yetişemiyorum hepsine