Mamaların Çok Pahalı Olması...

canım kedim denizi en güzel mamalarla beslemek istiyorum ama bu mamalar çok pahalı! ailemize katılmalı 1 ay oldu ilk haftalarda proplan açık mama alıyordum petshop tan. sonra bu sitede hill's in indirimli olduğunu görüp oldum ama kedim proplan kadar sevmedi ve dışkısında koku oluşmaya başladı. öğrenciyim ve kumundan mamasına her şeyini tek başıma karşılıyorum. bana bir yol gösterecek olan var mıdır veya yardımcı olmak isteyen...

28 CEVAP

Ne çok yazım yanlışı yapmışım...

yaprakonur

Mystic çok konuşuluyor, içerik olarak kaliteli ve yurtiçi üretimi olduğundan uygun fiyatlı olduğu için. Bir araştırın isterseniz.

Oske22

Şöyle bir tavsiyem var. Internette daha uygun oluyor mamadir kumdur falan. Bu site cok uygun fiyatlı değil daha uygun fiyatlı siteler de var. indirimler oluyor sitelerde onların bildirimini açın hemen haberdar olmak için. Hem mamayi kilo kilo almak yerine 12 kg alınca daha uyguna geliyor. Mesela kilosu 70 tl, 12 kg olarak alınca 55-60 tl'ye düşüyor. Evde de iç dis paraziti kendiniz halledebilirsiniz daha uyguna.

Anonymus552223

Arada da evden yogirt tavuk yumurta verebilirsiniz az az. Verdiginiz seylerden herhangi biri ishal yaparsa vermeyin. Sut de vermeyin

gevezeuzayli

En ucuz mama fiyatlarını görmek için Akakçe veya Cimri gibi siteleri kullanabilirsiniz. Açıktan aldığınız 1 kg mamalar uzun dönemde size pahalıya patlar. En az 5 kg olarak almalısınız. 10-15 kg olarak alırsanız poşetlere bölüp hava almamasını sağlayarak saklayabilirsiniz. N&D’nin üreticisi Farmina firmasının Matisse adlı yan ürünü de var. Mystic yine tercih edilebilir mamalar içinde. Mama alırken içindekiler kısmını incelemeniz gerekiyor. Et unu, et proteini gibi içerikler değil gerçek et içeriğinin fazla olması gerekiyor. Taurin oranına da dikkat etmelisiniz, düşük olmamalı. Proplana verdiğiniz parayla içeriği çok çok daha iyi mamalar alabilirsiniz. Zira hatırladığım kadarıyla içeriği iyi değil.

gevezeuzayli

@Oske22 Evde iç-dış halletmek sizce de mantıksız bir hareket değil mi? İç parazit hapını tamam kendi yutturabilir ancak eğer dış paraziti kedinin yalayabileceği bir bölgeye yaparsa ve kedi yalarsa zehirlenme tehlikesi var.

uzumkitty

aynen yemeyip içmeyip kedine yedireceksin. mesela hamburger alacaksın paran da yoksa maalesef kedi daha önemli (benim için) ben onun mutlu olduğunu görünce zaten ben daha da mutlu oluyorum

Oske22

@erencanbastet
Evet haklısınız. Bir kere veterinerden gördükten sonra evde yapılabilir. Zaten cok yalayamayacagi bir yere yapılıyor. Ki zaten kedi evdeyse dış paraziti sık sık yapmaya gerek yok. 6 ayda bir olabilir.

BalliBadem

Genel düşündüğümüzde pahalı değil aslında çünkü herşey pahalı ve bunlarla kıyasladığımızda kedi maması pahalı değil zaten günde 1 avuç içi kadara anca yiyorlar ve herkesin bütçesine uygun mama var piyasada tabikide elimizden gelenin en kalitelisini yapmamız lazım

LadyAndCat

Bu arada, uygun fiyatlı mamalara bakmalısınız ama arada kedinize sakatat alıp pişirip vermeyi unutmayın ki protein yönünden eksik kalmasın.
Uygun fiyatlı olarak:
Happy Cat, Matisse, Whiskas, Friskies, Cat Chow, Golosi, Profine , Brit , Pronova gibi mamalara bakmanızı öneririm.
Tek kedi için 15 kg’lık mama önermiyorum çünkü birkaç ay sonra mamayı yemeyebilir kediniz.
3-5-7-8 kg’lık mamalar tek kedi için ideal olur.

BalliBadem

Uzumkitty, bilginin kaynağını atar mısınız buraya? Her şeye inanmayın bence

minky

ProNova lider ürünü ve vitamin eklemeleri berbat.İbaele ucu açık diğer yazdığınız mamalar tahıl deposu.

Layda177

uygun fiyatlı kaliteli yavru kedi maması bu videoyu izlemeni tavsiye ederim