Hasta Mi

Mzorlu4148

Arkadaşlar allah aşkına yardim edin 9 gun once yavru aldim 2 bucuk aylık geldigi günden beri hasta neyi var belli de degil atesi titremesi burun akintisi oluyor veterinere götürüyorum antibiyotik vuruyolar ertesi gun iyi sonra yine kötü dun parazitleri yapıldı bugun butun gun uyudu atesi varsi pamukla ıslatıp vucuduna sürdüm ateşi biraz var titremeside var hep sicak yerler istiyor vucudu cok seviyor

11 CEVAP

sekerfare21

Atesi oldugundan emin misiniz? Kedilerin vucut sicakligi insanlarinkinden yuksek. Onu surekli islatarak siz hasta ediyor da olabilirsiniz.
Veterineriniz sorununuzu cozemiyorsa baska veterinere goturun. Kucuk kediye en ufak seyde antibiyotik verilmemeli.

Anonymus552223

Gereken tedaviyi uygulayamiyorsaniz, sadece iyi bakip iyilesmesi icin dua edin ama asla barinaga falan birakmayin. Ugrasmayacaklar bir kafes icinde ölcecek hayvan. (Bulundugunuz sehrin barinagi cok iyi olmadigi surece ki cogu iyi degil)
Antibiyotik bir gun verilip 3 gun verilmeyin tekrar verildiginde bakteriler daha cok direnc kazanir ise yaramaz hatta daha kotu olur.
Bagisikligini guclendirmek icin takviye vitaminler vs oluyor kullanabilirsiniz.
Sicak tutun bol su icirin. Şringayla falan beslemeye calisin.

Anonymus552223

Yalniz icakla seyahat icin bazi aşilar gerekiyor. Ama sizinki suan kuduz veya karmayi asla kaldiramaz. Acaba yavrulara da sart mi bunlar

Mzorlu4148

????asla vermem barınağa inşallah yaramazlik yapcagi zamanlar gelir

Mzorlu4148

Evet veterinere goturdugum zamankiler gibi bi ara 41 e kadar ciktigini söyledi veteriner onlar serin ve vucudunu islat dedi kocaeli gölcükte 2 yer var 2sinede götürdüm biri hem antibiyotik igne vuruldu hemde serum lazim dedi oda iyilesene kadar serum 4 5 gun gibi konustu fiyati cok ucuk söylediği icin karsilayamadim belediyeyi aradim barinaga götürürüz size geri verilmez dedi

Anonymus552223

Nerden aldiniz

Anonymus552223

Barinaga sakin yollamayin orda daha cok hasta olur. Antibiyotik tedevisi benim bildigim 2 3 gun surer en az bir gun antibiyotik vurup ertesi gun kullanmayinca daha kotu olur. Aşi icin de bekleyin. Aşilar da hasta ediyor. Umarim toparlanir.

Mzorlu4148

Körfezden birinden sahiplendim geldigi gun hapşırıyor du ertesi gun bem goturum veterinere 1 gun iyi oldu ertesi gun kotu oldu yine kiza söyledim hasta kedi diye ogun de sabah antiboyatik vurulmuştu gun icinde aksam da götürdüğümüzde hayvan hic hasta değilmiş gibi davrandi veteriner bile bisey yok dedi en iyi mamalari aliyorum evde cok iyi durumda ama bugun agzina zorla ben yemek soktum artik pazartesi gunu isim icin muğlaya dönmem gerekiyor Nasil yolculuk yapicam hasta hasta onuda bilmiyorum birakacagim biyerde yok kaldim çaresiz bisey olsa cok uzulecez 4 yavru kedim ve anneleri 2 hafta önce kopekler tarafindan öldürüldü bu bize mutluluk getirir dedik geldigi günden beri hasta

Anonymus552223

Yol da biraz uzun galiba degil mi? Ozel aracla mi gideceksiniz otobus mu?

Mzorlu4148

Uçakla

sekerfare21

Ucaga yavru kedi almiyorlar diye biliyorum ben ama yanlis mi acaba?