Kedimin Beslenmesi??!

zeynsudd

Kedime mysticten numune istedim bütün geldi. Ayrıca kedim bugün kısırlaştırma ameliyatı oldu yaklaşık 1 buçuk gün bir şey yememiş olacak. Sizce mamayı direk mi vermeliyim eski mamasıyla karıştırıp mı? Bu arada açıkçası eski mamasından vermek istemiyorum bu numuneyi istememin sebebi de n&d gelene kadar idare etmesi yani o kadar istemiyorum eski mamasını (bonacibo)

9 CEVAP

freepixel

Yaş mamaya alışır da kuru mamadan soğursa geri dönüşünüz biraz uğraştırıyor. Haberiniz olsun..

Ayselgns

Yeni mamayı birden vermeniz doğru bir hareket olmayacaktır.

İlk gün %75 eski mama % 25 yeni mama.
İkinci gün % 60 eski mama % 40 yeni mama
Üçüncü gün % 50 eski mama % 50 yeni mama
Dördüncü gün % 40 eski mama % %60 yeni mama
Beşinci gün % 25 eski mama % 75 yeni mama.

Geçişi böyle yapmayıp yeni mamayı verirseniz, bağırsak hareketlerinde olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Kısırlaştırdıktan sonra bir kaç gün benim kızımda iştahsızdı. Çok geçmiş olsun. Whiskas ''sokaktaki kedilere bile vermeyin'' o kadar kötü. Sokakta aç kalmalarından iyidir diyenler oluyor ama çok kötü bir içeriğe sahip bir mama hiç bir can bunu hak etmiyor. Bu arada kediniz çok tatlı maşallah.. tekrar geçmiş olsun..

Oske22

Yaş mama vermeniz lazim ilk günler.

judgement

whiskas mama verin birkaç gün kusacaktır merak etmeyiniz normaldir ondan sonra herhangi bir mamaya geçebilirsin ben yapmıştım oldukça güzel işime yaradı

Oske22

Ne whiskasi yahu. Kesinlikle vermeyi whiskas falan.

bilgeeda

Ben kısırlaştırıldıktan sonra ilk bir hafta sadece yaş mamayla beslemiştim, ameliyat sonrasi halsiz olduklarından yaş mama yemek daha kolay oluyor

Oske22

Zaten ilk 2 gun nerdeyse hic yemiyorlar. 3 yada 4 gün verecek şekilde alırsanız daha iyi olur.

Oske22

Bende her gun veririm diye aldım. 5 konserve falan. Birini açtım telef oldu ilk 3 gun bir şey yiyemedi hayvan o yüzden bozulmadan sokaktakilere verdim. Digerini actim onu anca yarıladık zaten 8 gün oldu artik kuru yiyor.

zeynsudd

Veterinerimiz yaş mama dememişti bize ama yarın ilk işim almak olacak