Kedim Bazen Kaşınıyor?

uzumkitty

ağız ve çenesinin alt kısmında tüy seyrekliği var yani pembe renkli genellikle o kısımlarını kaşıyor? neden olabilir

6 CEVAP

uzumkitty

bazen ciğer.peynir.süt gibi ek gıda veriyoruz
kuru mamasını yemiyor çünkü

mertoloji44

Aynı durum bende de var. Bi süre sonra tüyler dökülüyor benim kedilerimde :(

LadyAndCat

Kedinizin bir şeye karşı alerjisi var.
Büyük ihtimal yediği şeylerden kaynaklı. Mamasından olabilir.

uzumkitty

bu maması bitince büyük ihtimalle FİTMİN mamaya geçicez içerisinde daha et ve değerleri yüksek olduğu için
ciğeri normal pişirerek veriyoruz ve yerken ona dokununca garip garip uzaylı sesleri çıkarıyor tıslıyor gibi sanki yemeğini önünden alıcaz :D

LadyAndCat

Kuru mamasını yemiyorsa neden yemiyor diye düşünüp incelemenizi öneririm. Ayrıca ciğeri nasıl hazırlayıp veriyorsunuz??
Kediye süt verilmez bu arada.
Peynir de vermezseniz iyi olur çünkü tuzlu ve kakasını çok kokutur.

Merzela

Kuru mamasını begenmiyodur büyük ihtimal oyuzden fazla yemiyordur. Peynir tuzsuz seçiniz. Süt asla vermeyin. Kaşınma sık değilse sorun değil bizim bile zaman zaman kaşınıyor biyerlerimiz. Heleki tüylü bir hayvan kaşınması doğaldır.