2 Aylık Kedi Tırmalama Tahtasına Ve Ota İhtiyaç Duyar Mı

judgement

İyi akşamlar herkese bir kedi sahipleneceğim 2 aylık, ona alacağım şeylerin listesini oluşturuyorum da; acaba 2 aylık kedinin tırnakları ve dişleri kaşınır mı
EK SORU : aynı kedinin 2-3 aylıkken tırnak bakımına ihtiyaç var mıdır?

6 CEVAP

uzumkitty

öncelikle size de iyi akşamlar
kedilerde tırnak kaşıma isteği vardır bunun için ya evde tırmalama tahtası yap veya satın al. ben kendim yaptım kartondan arada kaşıyor tırnaklarını işte.
otu tavsiye etmem çünkü kedileri kusturuyor evde kusmasını sorun etmiyorsan alabilirsin. Malt macunu almak daha mantıklı bu sefer de kedilerin tuvaletlerinde dışkılarında tüy yumakları görürsün. en azından ortalık da tüy yumakları ve kusmuk temizlemezsin.
eğer kediniz sizi oyun oynarken falan tırmalıyorsa ve canınızı acıtıyorsa tırnaklarını dipten değilde ucundan kesebilirsiniz ben kedim üzümün tırnaklarını kendi başıma kestim :D
ÖZEL TIRNAK MAKASI ALMAK YERİNE EVDEKİ KENDİ TIRNAK MAKASINI KULLANSAN SIKINTI OLMUYOR.

uzumkitty

:))

Ayselgns

Tırmalama tahtasını 2 aylıkken başlatabilirsiniz. Pati tabanlarını hafifçe sıktığınızda tırnakları ortaya çıkar ve o sırada tırnaklarını tırmalama tahtasında tırmalayarak prova edebilirsiniz.Sonra kendi yapıyor zaten. Bir öğrencinin kalemle yazı yazmaya çalışırken öğretmeninin elini tutarak desteklemesi gibi düşünebilirsiniz. Çok maliyetli bir şey almanıza gerek yok şu aşamada. Tırnakları çok dikkatli kesmelisiniz. Pembe kısmı bizdeki gibi et kısmı bu yüzden sadece uç kısmından kesebilirsiniz.Kendi tırnak makasınızı asla kullanmayın. Özel tırnak makasları var. 10 -20 arasında bir fiyatı var ama senelerce kullanabilirsiniz.

uzumkitty

ben kendi tırnak makasımı kullandım hiçte problem olmadı
ayrı para vermek istiyorsan al da gerek yok yani.

judgement

teşekkür ederimm :)

elfiktos

Tırmalama tahtasına ne kadar küçükken alışsa o kadar iyi. Koltukları başka yerleri tırmaladığını gördüğünüzde hemen alıp tırmalama tahtasına götürürseniz bebek olduğu için çok kolay alışır büyüyünce de ev eşyalarını tırmalamaz. Yani bence gerekli bi şet tırmalama tahtası