Kedime Hangi Dış Macunu Kullanmalıyım

Arkadaşlar kedimde diş eti yangısı var bunun ilerlemesi için hangi dış macunu kullanmalıyım öneriniz var mı

11 CEVAP

Diş macunu yerine hindistan cevizi yağı kullansanız daha iyi olur

uzumkitty

bimdeki powerdent macundan al :DDDDDD

Gelyahron

Yani diş macunu içinde kedi için toksit olan maddeler var asla kullanılmaması gerekir. Veterinerlerde bitkisel ağız sağlığı ürünleri vardır onlardan kullanabilirsiniz ama dis macunu asla

BalliBadem

Arkadaşlar zaten soruyu soran kediler için olan diş macununu diyor ve kedilerin dişlerinin fırçalandığını biliyorsunuz

Gelyahron

Asla kullanmayın zararı olur veterinere götürün.

Götürdüm ilaç kullanıyorum şuan da hem diğer kedime olmaması için hemde iyileştikten sonra kullanmak için öneriniz varmı diye sorsaydım daha doğru olurdu ksura bakmayın

Burda ne yazıkki durumlar kısıtlı küçük bir şehir olduğu için ama hindistan cevizi yağına bakacağım tabiki veterinere de soracağım çok saolun tekrardan

Gelyahron

Kedilerin dişleri fircalanmaz, eski köye yeni adetler getirmeye çalışıyorlar. Kendimi bildim bileli evimizde kedi eksik olmadı, ne dış fırçaladık ne de ağız bakım ürünü kullandık. Hatta 12 13 yıl yaşayan kedilerimiz oldu. Fırçalama esnasında dişetleri zarar görebilir. Bunun yerine sağlıklı beslenme diyeti uygulayarak her türlü hastalığın önüne geçebilirsiniz

BalliBadem

Fırçalamak zorunlu değil zaten ama lütfen kendinizi geliştirin kuru mamalar ve özelliklede yaş mamalar dişlerde kalıntı yaparak ileride dişlerde sıkıntı yaratabilir özelliklede yaş mamayı sık verenler fırçalamalı ki kedilere özel macun ve fırçalar var yani zarar fln görmez ben kuru mama kullanırken hindistan cevizi yağıyla fırçalıyordum (kimyasal yutmasın diye) barf da gerek duymadım çünkü kemik yiyorlar vs

yusufsaygin2

@Gelyahron -Kedilerin dişi fırçalanmaz- Neye dayanarak bunu söylüyorsun acaba? Bal gibi de fırçalanmalıdır bu kadar net. Sen nasıl ağzında bakteri birikmesin, dişlerin sararmasın, nasıl ağzın kokmasın diye diş fırçalıyorsan, kedilerin ki de aynı bu sebeplerden fırçalanır. Ayrıca şunu belirteyim ki dişi düzenli olarak fırçalanan kedilerin 1-2 sene daha uzun yaşadığını okumuştum bir derginin makalesinde. İyi günler.

Oske22

Benimki fırçalatsa bende fırçalayacagim. Birçok yerde de okudum hatta bunun okulunu okuyan veterinerler de var ve dis fircalama öneriyorlar. Yılda bir kez dis temizligi de yapiyorlar ozellikle köpeklere. Dis eti sağlıklı ise fırçalamada sorun olmuyormuş. Hastalıklı dis etlerinde ilactan sonra kullanılabilir. Bir bakmanızı öneririm Instagramdan bu hekimlere. Ayrıca hindistan cevizi yagini nasil kullaniyorsunuz?