Probiyotik

Yuusuft

Yavru kedimde güçlü bağışıklık sistemi için probiyotik kullanmak istiyorum bi kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevindim
1.bunu veteriner kontrolünde mi yapmalıyım
2.en iyi probiyotik markası nedir
3.eğer kullanırsam ne kadar ara ile ne kadar vermeliyim. İyi akşamlar hayırlı günler

8 CEVAP

Oske22

Ev yapımı yoğurt öneririm

gevezeuzayli

Multivitamin macunları gereksiz kullanılırsa böbreklerde sorunlara yol açabilir. O yüzden veteriner kontrolü olmadan onları kullanmayın.

Zukoo

Ben de ev yağımı yoğurt ve kefir kullanıyorum. Gün aşırı az miktarda veriyorum bir zararını görmedim.

srplzngl

arkadaşlar sakin olun, probiyotik öyle bir şey değil :)

dönüşümlü olarak kefir, keçi sütü, ve toz probiyotik supplement kullanmak çok faydalı. üçünün de içerdiği bakteriyel varyantlar aynı değil sonuçta ve her varyant her kediye yaramaz. çünkü mikorbiyota parmak izi gibidir. her canlıda farklılık gösterir. her kedi için kefir en iyi probiyotik değildir mesela, ya da yoğurt yararlı bakteriler açısından o kadar da zengin değildir. çeşitlilik gerekli.
aynı şekilde probiyotik supplementte de çeşitlilik lazım. her ürün aynı bakteriyel varyantları içermez, bu yüzden her seferinde farklı marka almak çok daha mantıklı. yine aynı şekilde her probiyotik supplement de her kediye yaramaz. bu yüzden denemek lazım.
insanlar için üretilen toz supplementleri de kullanabilirsiniz, tabii önce içerikte kedi için sakıncalı bir şey olup olmadığına bakmak lazım ki genellikle de olmaz.

yine kullanılacak miktar ve zaman aralığı da kediden kediye göre değişir. ideal mikrobiyom dengesinin oluşup oluşmadığını anlamak için kedinin dışkısını takip ederek karar vermek lazım.
kuru mama ile beslenen kedilerin çok fazla miktarlara ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum.

ve ayrıca o tüplü macunlar bana güven vermiyor.

LadyAndCat

Gereksiz bir merak Pre ve Pro-biyotik. Kedinize bir kaşık kadar kefir ve yoğurt verebilirseniz zaten Pre ve Pro-biyotik vermenize gerek kalmaz. Haftada 1 yeterli olur.

Merzela

Yogurt kullanın. Bagışıklığı güçlü olması için ayrıyetten multivitamin kullanabilirsiniz.

Gelyahron

NBL Optima probiyotik 30 tablet, bizzat kullanıyoruz faydasını göreceksiniz

Gelyahron

Tabi bunu ev yapımı yoğurt(probiyotik maya ile yapılmış) ile beraber veriyoruz