Kedi Maması Miktarı

Arkadaşlar merhaba. 1 yaşında 3 buçuk kilo ağırlığında bir kedim var. Bugüne kadar mamasını hep önüne koyar gramaj olarak vermezdim ancak ilerde kilo sorunu yaşamak istemediğim için gramaj olarak vermeye karar verdim. N&D somonlu kullanıyorum günlük kaç gr vermem doğru olur ve evde hassas terazi olmadan bunu nasıl ölçebilirim?

3 CEVAP

freepixel

Gramaj olarak buradan bakabilirsiniz.

Ölçmek için de yakındaki bi' petshoptan ölçek isteyebilir ya da bir marketten rica edip evdeki bir bardakla ölçüp, işaretliyebilirsiniz.

LadyAndCat

Kedinizin kilosuna göre paketin üzerinde yazar yenesi gereken gram. Bunu da çeşitli şekillerde ölçebilirsiniz. Kaşık , küçük kaplar ve çay bardağıyla;)
1 küçük çay bardağı 42 gr mama alıyor. Ben ölçü olarak bunu kullanıyorum. İşimi görüyor sorun yaşamıyorum.

Oske22

Arkasında yazıyordur miktarı. Öna gore verebilirsiniz