Tekir Yavru Kedim İçin Nasıl Bir Tarak Almalıyım?

dorukulker

Merhabalar ben 2 hafta içinde bir yavru tekir kedi sahipleneceğim, şu an annesinin sütünü emiyor hâlâ ben de o sırada ihtiyacı olan eşyaları alıyorum. Tarak için de baktığımda birçok kişi tekirlerin tüyleri kısa olduğu için tüy toplama eldiveni önermiş fakat bazıları da tüy toplama eldiveninden yavru kedinin korkabileceğini söylüyor. Furminator tarzı taraklar da hem kızım daha yavru olduğu için çok sert gelebilir hem de daha uzun tüylü kediler için daha ideal sanırım o seçenek. Bir de normal bizim kullandığımız saç fırçası gibi kediler ve köpekler için bir fırça buldum, onun sertliği veya kullanışlılığı hakkında bir fikrim yok. Siz kendi kedinizde ne kullanıyorsunuz? Sizin önerileriniz var mı?

2 CEVAP

uzumkitty

hiç tarak almayın evdeki kullanmadığınız tarakları kedilerde kullanabilirsiniz ben üzüme öyle yapıyorum yani boşa para verme

Oske22

Alışması icin dis fırçası ile başlayabilirsiniz. Taraklar büyük olduğu için korkuyorlar genelde ilk başta. Ondan sonra biraz büyüyünce tüyleri dökülmeye başlayınca tarak, eldiven yada furminator alabilirsiniz