Kedim Elime Saldırıyor.

Merzela

Kedim 3 aylık hemen hemen. Ellerimi gördüğü an koşup ısırıyor. Tekmeliyor. Elimi oyuncak sanıyor. Sürekli hayır diyorum. Tepki göstermeden hayır diyorum fakat banamısın demedi. Bunun önüne geçmek istiyorum.

9 CEVAP

kedimelsa

Bir arkadaş bana şey demişti her öyle yapışinda oyuncağı ile oynat demsiti hani şu sopalar oluyo ucunda iple oyuncak oluyo onlarla deniyorum eh işte ise yariyo gibi

uzumkitty

benim üzümüm de evdekilerin elini ayağını ısırıyor :D

sekerfare21

Benim yavrular birbirlerine yapiyorlar bunu. Sizi kardesi/arkadasi olarak goruyor. Olta ya da farkli bir oyuncakla bogusmasini saglayin enerjisini atsin. Bu sekilde ogrenmesin.

kedimelsa

Benimkide aynı bende çözüm arıyorum burada bekliyim

Bende aynı sorunu yaşıyorum ve kedim büyüyünce bunu daha çok yapmasından korkuyorum. Bir kaç kişi, Isıracağını anladığım an elimle kedimin arasına oyuncağı araç olarak kullanmam gerektiğini Söylemişti.

Merzela

Sürekli oyuncagıyla oynatıyorum. Isırınca direk oyuncak veriyorum fakat beceremedim hala yeterki el ayak görsün

omarkai38

Benim Kedimde aynıydı geçen hafta konu açtım hatta olta aldım gerçekten artık ellerim rahat yüzü gördü. Geçen haftaki yaralarım iyileşti yeni yara yok elimde. Olta ile enerjisini boşaltın kedini zaten 5dkya oltanın ucundaki fareye artık zıplayacak dermanı kalmıyor ellerinizden de vazgeçiyor.

Siyammm

Size bir anımı anlatayım profilimde görmüş olduğunuz boncuk adlı tekir kedim yaşarken...
Bir kere olsun elimle oynatayım dedim birlikte kamelyada oturuyorduk oda sıkıldı bende bir kez olsun elimle oynattım pişman oldum. Filmlerde acıkınca birbirlerini tavuk kanadı gibi görürler ya sizin elinizde oyuncak oluyor onun gözünde en iyisi hiç oynatmamak

Anonymus552223

Kedinin bu donemlerde avlanmayi ogrenmesi oynamasi gerekiyor. Herseyi isirip saldirmasi cok dogal. 2 kardes olsalar birbirleriyle oynarlar enerji atarlar . Elinize saldirmasini engellemek icin baska bir seye yonlendirmelisiniz. Hayirdan anlayamaz cunku dogasinin gerektirdigini yapiyor