Taurin İçin Yeterli Midir?

uzumkitty

Gimcat Taurinli Baby Tabs vitamini
İçerisinde taurin varmış ve taurinde kediler için çok önemliymiş
bir sonraki alacağım Fitmin mama da taurin yok
Animonda yaş mamada da yokmuş kısacası hiçbirinde yok :D
bu gimcatin vitamin tabletten alsam yeterli olur mu???

6 CEVAP

Anonymus552223

Taurin eklemesi olmayabilir ama kaliteli protein kullaniyorlarsa gerek yok. Cunku taurin dedigin sey proteini olusturan yapitaslarindan biri. Protein kalitesiz olursa veya cok islemden gecince ekleme yapmalari gerekiyor. Ette vs de de var yani taurin

TATA4242

Kullandığınız mamada kg başı (2.2 lbs)1000 mg taurin var ise ekstra,taurin kullanmanıza gerek yok.Yavru kedilerin gelişimi için ise bu rakam kg başı 2000 mg olmalıdır.Orijen Acana gibi mamalarda ise yüzde ile belirtilir.Taurin fazlalığı kedinize ekstra fayda sağlamaz,idrar ile fazlası atılır,ancak bu fazlalık idrar yollarında rahatsızlıklara sebebiyet verebilir.Bu sebeple aklımıza eseni yaparak, vitamin veya diğer takviye ürünleri kullanmamalıyız.Vet.hekimler bunun için vardır.

Siyammm

Valla internette taurin içeren gıdalar yazıyor onlardan vermenizi öneririm .

Siyammm

Bu verdiğinizde yeterli olur bence

Siyammm

Et balık yumurta ve inek sütünde bulunuyor (kediye süt verme) beyinde yatıştırıcı etkisi de var

uzumkitty

teşekkür ederim