Sağlıklı Yaşamasını Sağlamak İstiyorum...

FridaDora

Bu çok detaylı bir soru olacak vakit ayıranlar için şimdiden teşekkür ederim. Benim bir süredir aklımı kurcalayan birşey var, onu danışacağım. kedim hakkındaki bilgileri profilimden ve sorularım kısmından bakabilirsiniz( yazarsam çok uzun olacak ). Şimdi, Lütfen bilinçli ve agresyondan uzak kişiler cvp versin. Kedim beslenmeye (anne sütünden sonra) ilk BonaCibo yavru yaş maması ile başladı (sahiplenmek için aldığım kişinin verdiği mama) ve mama vermek istemediğimi (yaptığım araştırmalarla hazır mamalardan hiç haz etmedim) belirttiğimde ise onun tavsiyesi ve onayı ile ev yemeği beslenerek devam etti. Şuan 67 günlük ve kilosu 900gr (veteriner herşey yolunda, çok sağlıklı dedi). canlı, oyuncu çok güzel bir çocuk.

22 CEVAP

Cansumuezza

HAŞLAMAYA*

FridaDora

günlük olarak tavuk, patates, havuç, pirinç/yulaf/kepekli makarna haşlayıp veriyorum, (lapadan küçük parça parça keserek verme aşamasına geçtim) haftada 2(ayrı günlerde) yumurta, 2(ayrı günlerde) yoğurt-kaşar-tam buğday ekmeği karışımı veriyorum(dana verdiğimde kustu).şimdilik menümüz böyle. Büyüdükçe diğer et kaynaklarını ekleyeceğim. benim bakış açım şu ki belirttiğim üzere hazır mamalar ile beslemek istemiyorum. Şahsi mama hazırlamayı yapmaktaki amacım yediği besinlerden emin olmak ve sağlığını her anlamda kontrol altında tutmak. Ne yediğini bilmek hakkında yaptığım araştırmalar doğrultusunda doğru yaptığımı düşünüyorum. Büyüyünce 2 yaş gibi Uzun vadede çiğ beslenme türlerinden en uygununa geçeceğim. Onun doğasını ve özgürlüğünü mümkün olduğunca yaşayabilmesini istiyorum. Sorular kısmında bu ve benzeri birşey danışan görmedim. Buna benzer beslenme planı uygulayan var mı? Varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
( ve lütfen haddi olmadan o agresyon kusan özellikle yaşlı teyze modundaki yargı machineler uzak dursun, muhatap olmak istemiyorum :))

destek olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Dipnot: kanser öncesi lezyonlarım olduğu için Dr tavsiye ile sağlıklı beslenme konusu bnm için çok önemli, kedimin sağlığı içinde aynı duyarlılığa sahibim.

FridaDora

The yargı machine @lwb size ve cümlelerinize gerek yok demiştim! Ben miktar belirtmedim çok olarak ne hadle çıkış yapıyorsunuz!!! Karbonhidrat olarak adlandırdığınız herbiri lifli gıda ve bağırsak düzenlemeye yarıyor. Tambuğday ve kepek liftir. Patates havuç doğal şeker ve vitamindir yine doğal lif ve enerji kaynağıdır. Siz kendi beslenme şeklinize(kızartma vs besin değerini yok ederek) göre düşündüğünüz pardon düşünmekten aciz yargılandığınız için bilememeniz normal. Lütfen az miktardaki beyin hücrelerini kendinize saklayın! Siz ve sizin gibileri tüm sosyal mecralarda görmekten artık bıktım!

FridaDora

Okumak ve anlamaktan acizlerin toplandığı bir mecraymıi burası onu anladım artık! O kadar sıktınız ki şu " ben bilirim gerizekalı" tavrınızdan gına geldi! Arkadaşlar sizin beyin yerine neyiniz var ben anlamıyorum ben BİLGİ İSTEDİM YARGILARINIZI DEĞİL!!! ORAYA İNSANİ BİR ŞEKİLDE TEKRARLAYARAK YAZDIM BUNU!!! 8 yaşındaki bir çocuk zekası edasıyla okuyup cevap veriyorsunuz sen şöyle yaptın sen böylesin!!! Ne yapmışım ne yapayım demedim bak tekrarlıyorum NE YAPTIM NE YAPAYIM DEMEDİM! BİLGİN VARSA SÖYLE YOKSA MUHATTAP OLMA açık açık söyledim! Hala biz en tecrübeli biz en kedici biz biz biz!!!

FridaDora

Çok basit bak çok basit bir örnek!!! "Saçımı güzel olması için argan yağı ile besliyorum daha iyisi veya yaptığınız alternatif yöntemler ne ise bilgilerinizi paylaşın" denildiğinde verilecek cevap çok argan yağı kullanıyorsun DEĞİLDİR!!! AY SİZİN IQ'SUZluğunuza be! Her yerdesiniz her yerde! Bıktım yemin ediyorum! İnsan olmak ya tek becermeniz gereken düşünmek ve ona göre hareket etmek!! Beceremiyorsanız susun arkadaşlar!! Basın gidin kendi kendinize giydirin!!

SBKart2207

Bence de gereksiz sinirlisiniz. Kimsenin kötü bir niyeti yok . @Lwb insan gibi cevap vermiş siz daha ilk yorumunuzda cikismissiniz . O kadar iyi baktiginizi düşünüyorsanız ve önerilere eleştirilere açık değilseniz sormayın bir zahmet

Ares87

Siz sıkıntılı bir insansınız gerçekten Allah çevrenize sabır versin diyorum