Neden Sürekli Yaş Mama Verilmez?

Aklima takılan bir şey var kuru mamadan daha sağlıklı ise ve böbrekleri için faydaliysa neden sürekli vermemiz zararlı? Schesir'in açıklamasında bile ara sıra verilmesi gerektiği yazıyor

19 CEVAP

Ayselgns

Dişlerimiz ile ilgili problem yaşadığımızda veterinerimizin ilk sorusu ''hangi sıklıkta yaş mama kullanıyorsunuz ? '' oldu. Haftada bir kullanıyorduk. Şimdi iki haftada bire sabitledim. Çok seviyor o ayrı :) Bende nutellayı çok seviyorum ama kürekle içine girmemem gerektiğini biliyorum :)

Konserve tahminim dogruymus sanırım

LadyAndCat

Ayran içebilir arada.
Kedin zaten günlük olarak içmesi gereken su miktarını içiyordur neden içmesin ki?? Bir de böyle bir endişe var. Kedilerime hem mamalarını hem de sularını ölçerek veriyorum böylece neyi ne kadar yiyip içtiklerini biliyorum ve gayette su içim oranları normal.
Ayrıca her türlü yağ içinde su var. Su alımına katkı sağlıyor.
Dışardan ayran , yoğurt , ev yapımı mama , yaş mama gibi şeyler verdiğiniz günlerde kedinizin az su içmesi normal. Havalar ısındığında daha çok su içmesi normal.

LadyAndCat

Kedimiriltisi;
Çok teşekkür ederim kardeşim...
Öyle olması gerekiyor zaten.
Doğru bir tanedir. Amacımız tüylü dostlarımızın iyi olması.