Kedim Kusuyor

İki aylık kendimizin mamasını değiştirdik pro plan yavru kedi manasına geçtik sabahtan beridir kustu hep mamayla ilgili olabilir mi başka bir şey mi arkadaşlar Dün de dış parazit aşısı oldu ondan mı acaba

9 CEVAP

freepixel

Yavru kediye devamlı farklı mama vermek pek uygun olmuyor genelde. Gastrit oluşmuş olabilir, mama dokunmuş olabilir.

Kustu derken nasıl bir kusma, mamayı mı çıkarıyor? Mide suyu mu?

Oske22

Tamam da dediniz ya sürekli yediği mama yoktu diye. Ben de diyorum ki belli bir marka mama yesin. Proplan yiyorsa hep proplan yesin biraz büyüyene kadar. Sürekli mama değişimi yavru kedilere zarar verir

Oske22

Birden mi değiştirdiniz? Karıştırarak vermeniz lazım birkaç gün

Merzela

Dış parazit kusma yapmaz ama iç parazit yapabilir. Fakat 1 gün sürer. Mamanın içeriği kedinize dokunmuş olabilir her kediye uymuyor malesef. Veterinerinizle bir görüşün.

Zaten sürekli yediği bir mama yoktu

Ağırlık olarak 1 kgdan küçük o yüzden etkilemiş olabilir mi acaba

Oske22

Evet tek mamada sabit kalin. Değiştirip durmayın küçükken. Devam ederse yarın da veterinere götürün kesinlikle

Sadece mamayı çıkarıyor

freepixel

Sadece mama çıkarıyorsa sindirim sorunu yaşıyor büyük ihtimalle. Haftalık mama değişim programı uygulayın eski mamasından alıp. Ya da veterinere danışıp reçete mama alın. Biraz pahalıdır ama..